Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konferencja z udziałem Pawła Wdówika Pełnomocnika Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Konferencja z udziałem Pawła Wdówika Pełnomocnika Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami

Konferencja z udziałem Pawła Wdówika Pełnomocnika Rządu ds. Osób z Niepełnosprawnościami

17 maja 2022 roku w Bochni odbyła się konferencja na temat kierunków działań Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Niepełnosprawnych, w której gościem szczególnym był Paweł Wdówik Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.

Udział wzięły również Posłanki na Sejm RP Józefa Szczurek – Żelazko i Anna Pieczarka, liczni przedstawiciele samorządów i placówek opieki społecznej z regionu tarnowskiego. Powiat Dąbrowski reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł – Głuszek.

Wizyta w Bochni rozpoczęła się od spotkania z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Cerekwi. Placówka funkcjonuje w zaadaptowanym budynku byłego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Remont został wykonany przez Powiat Bocheński, który pozyskał dotację w ramach Programu „Za życiem”. Obecnie placówkę prowadzi Fundacja im. Św. Brata Alberta i zapewnia wsparcie dla blisko 30 podopiecznych.
Odbyło się również spotkanie Starostwie Powiatowym w Bochni na temat możliwości wsparcia i pomocy dla osób z niepełnosprawnościami.

Źródło: SP w Bochni

17 maja 2022 roku w Bochni odbyła się konferencja na temat kierunków działań Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej na rzecz Osób Niepełnosprawnych, w której gościem szczególnym był Paweł Wdówik Pełnomocnik Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej.Udział wzięły również Posłanki na Sejm RP Józefa Szczurek – Żelazko i Anna Pieczarka, liczni przedstawiciele samorządów i placówek opieki społecznej z regionu tarnowskiego. Powiat Dąbrowski reprezentował Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł – Głuszek. Wizyta w Bochni rozpoczęła się od spotkania z podopiecznymi Środowiskowego Domu Samopomocy w Cerekwi. Placówka funkcjonuje w zaadaptowanym budynku byłego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Remont został wykonany przez Powiat Bocheński, który pozyskał dotację w ramach Programu „Za życiem”. Obecnie placówkę prowadzi Fundacja im. Św. Brata Alberta i zapewnia wsparcie dla blisko 30 podopiecznych.Odbyło się również spotkanie Starostwie Powiatowym w Bochni na temat możliwości wsparcia i pomocy dla osób z niepełnosprawnościami. Źródło: SP w Bochni