Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koniec nauki początek wakacji z Małopolskimi Terytorialsami

Koniec nauki początek wakacji z Małopolskimi Terytorialsami

Koniec nauki  początek wakacji z Małopolskimi Terytorialsami

Blisko 120 ochotników w piątek 21 czerwca przekroczyło bramy jednostki w podkrakowskiej Rząsce. To głównie studenci i licealiści. Rekruci rozpoczęli 16-dniowe szkolenie podstawowe w ramach  programu „Wakacje z WOT”.  Wśród uczestników aż 40, to osoby w przeszłości związane z armią. Dla nich jednostka przygotowała 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.

- Scenariusz ćwiczeń w ramach programu podstawowego  przygotowany jest specjalnie dla ludzi młodych: czołganie, transport skrzynek z amunicją, skryte poruszanie się w lesie, praca na mapie i busoli, ratownictwo pola walki oraz podstawowe zajęcia z taktyki – mówił podczas wcielenia oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Adam Trębacz. Rekruci uczą się również obsługi broni oraz uczestniczą w profesjonalnych zajęciach ze strzelania. Z kolei osoby, które posiadają doświadczenie wojskowe, wezmą udział w bardziej zaawansowanym programie szkoleniowym.

„Wakacje z WOT” to szansa do nabycia nowych  umiejętności, skorzystania z profesjonalnego szkolenia z uczestnikami misji zagranicznych i byłymi  żołnierzami wojsk specjalnych. To także okazji do nabycia nowych, trwałych znajomości z rówieśnikami.  

Szkolenia w ramach projektu prowadzone są od pięciu lat. Co roku  cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale także nauczycieli i rodziców, którzy widzą w tym okazję do rozwoju osobistego i zawodowego. Udział w projekcie "Wakacje z WOT" jest wyrazem patriotyzmu i gotowości do poświęcenia dla ochrony kraju. Jest to również szansa na rozwój osobisty, zdobycie unikalnych doświadczeń oraz wzmocnienie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za bezpieczeństwo narodowe.

Chcesz wstąpić do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej ? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekruterem https://rekruterzy.terytorialsiwp.mil.pl/

Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawne WKU). Dla osób które chcą wziąć udział w projekcie „Wakacje z WOT” kolejne szkolenie podstawowe dla kandydatów bez złożonej przysięgi wojskowej rozpocznie się 6 września i potrwa do 21 września, a szkolenie wyrównawcze adresowane do żołnierzy rezerwy zaplanowane jest w dniach  6 - 13 września 2024. Zapraszamy!!

źródło: Zespół Prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Blisko 120 ochotników w piątek 21 czerwca przekroczyło bramy jednostki w podkrakowskiej Rząsce. To głównie studenci i licealiści. Rekruci rozpoczęli 16-dniowe szkolenie podstawowe w ramach  programu „Wakacje z WOT”.  Wśród uczestników aż 40, to osoby w przeszłości związane z armią. Dla nich jednostka przygotowała 8-dniowe szkolenie wyrównawcze. - Scenariusz ćwiczeń w ramach programu podstawowego  przygotowany jest specjalnie dla ludzi młodych: czołganie, transport skrzynek z amunicją, skryte poruszanie się w lesie, praca na mapie i busoli, ratownictwo pola walki oraz podstawowe zajęcia z taktyki – mówił podczas wcielenia oficer prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej kpt. Adam Trębacz. Rekruci uczą się również obsługi broni oraz uczestniczą w profesjonalnych zajęciach ze strzelania. Z kolei osoby, które posiadają doświadczenie wojskowe, wezmą udział w bardziej zaawansowanym programie szkoleniowym. „Wakacje z WOT” to szansa do nabycia nowych  umiejętności, skorzystania z profesjonalnego szkolenia z uczestnikami misji zagranicznych i byłymi  żołnierzami wojsk specjalnych. To także okazji do nabycia nowych, trwałych znajomości z rówieśnikami.   Szkolenia w ramach projektu prowadzone są od pięciu lat. Co roku  cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród młodzieży, ale także nauczycieli i rodziców, którzy widzą w tym okazję do rozwoju osobistego i zawodowego. Udział w projekcie "Wakacje z WOT" jest wyrazem patriotyzmu i gotowości do poświęcenia dla ochrony kraju. Jest to również szansa na rozwój osobisty, zdobycie unikalnych doświadczeń oraz wzmocnienie poczucia wspólnoty i odpowiedzialności za bezpieczeństwo narodowe. Chcesz wstąpić do 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej ? Nic prostszego! Skontaktuj się z naszym rekruterem https://rekruterzy.terytorialsiwp.mil.pl/ Wniosek o powołanie możesz złożyć bezpośrednio w najbliższym Wojskowym Centrum Rekrutacji (dawne WKU). Dla osób które chcą wziąć udział w projekcie „Wakacje z WOT” kolejne szkolenie podstawowe dla kandydatów bez złożonej przysięgi wojskowej rozpocznie się 6 września i potrwa do 21 września, a szkolenie wyrównawcze adresowane do żołnierzy rezerwy zaplanowane jest w dniach  6 - 13 września 2024. Zapraszamy!! źródło: Zespół Prasowy 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej