1. Finał konkursu ekologicznego "Upcycling czyli moda od nowa”

Finał konkursu ekologicznego "Upcycling czyli moda od nowa”

Finał konkursu ekologicznego

Do konkursu wpłynęły 32 prace wykonane na bardzo wysokim poziomie.

Po dokonaniu oceny prac,  jury wyłoniło zwycięzców konkursu.

W kategorii klasy I-IV

I miejsce -  Publiczna Szkoła w Radgoszczy, klasy I b
III miejsce -  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa III – III miejsce

Przyznano również trzy wyróżnienia:

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy, klasa II b
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa I
  • Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa II

W kategorii klasy V-VIII

I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym, klasa VII
II miejsce - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa VI
III I miejsce - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa V

Przyznano również trzy wyróżnienia:

• Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy, klasa VI a
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa V a
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce, klasa VII

29 września 2020 roku w Centrum Polonii – Ośrodku Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu odbył się finał konkursu ekologicznego, pn. „Upcycling czyli moda od nowa” współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Celem konkursu było zachęcenie jak najszerszego grona uczniów do zaznajomienia się z tematem segregacji śmieci oraz do czynnego zainteresowania się korzyściami ekologicznymi wynikającymi z właściwej ich segregacji. Zadaniem uczniów klas I-IV  oraz V-VIII szkół podstawowych z terenu powiatu dąbrowskiego było zaprojektowanie i wykonanie unikatowych ubrań z wykorzystaniem upcyclingowych materiałów. Do konkursu wpłynęły 32 prace wykonane na bardzo wysokim poziomie. Po dokonaniu oceny prac,  jury wyłoniło zwycięzców konkursu. W kategorii klasy I-IV I miejsce -  Publiczna Szkoła w Radgoszczy, klasy I bII miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa II cIII miejsce -  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa III – III miejsce Przyznano również trzy wyróżnienia: Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy, klasa II b Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa I Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa II W kategorii klasy V-VIII I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa w Zarzeczu Dużym, klasa VIIII miejsce - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa VIIII I miejsce - Zespół Szkolno – Przedszkolny w Słupcu, klasa V Przyznano również trzy wyróżnienia: Publiczna Szkoła Podstawowa w Radgoszczy, klasa VI a Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, klasa V a Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Żelazówce, klasa VII W finale konkursu udział wziął Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk, który wręczył zwycięzcom dyplomy oraz zestawy nagród ekologicznych, a także podziękował uczestnikom za wykonanie pięknych prac. Pogratulował również uczniom za świadome działania na rzecz ochrony środowiska. Serdeczne podziękowania skierował również do opiekunów, za zachęcenie dzieci do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu. Następnie zwycięskie klasy wzięły udział w warsztatach ekologicznych, które przybliżyły tematykę segregacji śmieci.