Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs: AGRO-WIOSNA 2006 - pt. "Galeria Twórczości Ludowej Powiśla Dąbrowskiego"- rozstrzygnięty

Konkurs: AGRO-WIOSNA 2006 - pt. "Galeria Twórczości Ludowej Powiśla Dąbrowskiego"- rozstrzygnięty

Konkurs: AGRO-WIOSNA 2006 - pt.

Po raz trzeci odbył się III konkurs z serii "Agro" w tym roku Agro-Wiosna w Powiecie dąbrowskim a jego rozstrzygnięcie nastąpiło na VIII Targach Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego.
Celem konkursu była ochrona "ginących zawodów" na terenach wiejskich, oraz pielęgnowanie tradycyjnej sztuki ludowej lokalnych rękodzielników.
Szczególnie ważne było zachęcenie tychże twórców do angażowania się w lokalne potrzeby promowania Powiśla Dąbrowskiego oraz pielęgnowanie tradycji ginącego już rzemiosła.
W konkursie wzięło udział 19 twórców prezentujących różnorodne technologie artystyczne jak: malarstwo olejne i akwarelowe, malarstwo na szkle i ceramice, rzeźba, haft, wyplatanie ze słomy, bukieciarstwo z bibuły, aplikacje z tkanin czy metaloplastyka.

Artyści przedstawili do konkursu bardzo różnorodne prace plastyczne zarówno pod względem techniki jak i podejścia do tematu. Kryterium oceny prezentowanych prac plastycznych, miało uwzględnić motyw charakterystyczny dla danego terenu i regionu.
Jury przyznało nagrody i wyróżnienia za całokształt twórczości i kreacje artystyczną.

I. Sztuka współczesna

Kategoria: malarstwo
I miejsce - Edmund Wilk
I miejsce - Stefan Wiśniewski
II miejsce - Barbara Bubel
II miejsce - Agata Wrona
Wyróżnienie - Barbara Wójcik
Wyróżnienie - Bogusława Wolak

Kategoria: rzeźba
I miejsce - Stanisław Stroński
II miejsce - Józef Zych

Kategoria: aplikacje z tkaniny
I miejsce - Ewa Łazowska

II. Sztuka ludowa oparta na tradycji rzemieślniczej

Kategoria: sztuka użytkowa
Wyróżnienie - Czesław Sarzyński

Kategoria: malarstwo ludowe
I miejsce - Anna Owca
I miejsce - Stanisława Curyło
I miejsce - Helena Lelek
Wyróżnienie - Maria Wrona

Kategoria: haft tradycyjny
I miejsce - Helena Wiśniewska

Kategoria: kwiaty z bibuły
I miejsce - Maria Pietras
I miejsce - Zofia Chudy

Kategoria: wyplatanie ze słomy
Wyróżnienie - Alicja Wąż

Kategoria: malarstwo na drewnie i szkle, metaloplastyka, kwiaty z bibuły
Wyróżnienie - Bartłomiej Ruta

Wszystkim uczestnikom konkursu przyznano nagrody - ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej (współorganizatorzy) oraz dyplomy.
Stoiska PZDR - Dąbrowa Tarnowska i Starostwa Powiatowego przedstawiły na targach wszystkie nagrodzone prace promując w ten sposób twórczość artystów wśród zwiedzających. Wszystkie prace zostały sfotografowane i umieszczone na stronie internetowej Powiatu Dąbrowskiego.

Po raz trzeci odbył się III konkurs z serii "Agro" w tym roku Agro-Wiosna w Powiecie dąbrowskim a jego rozstrzygnięcie nastąpiło na VIII Targach Gospodarczych Gmin Powiśla Dąbrowskiego.Celem konkursu była ochrona "ginących zawodów" na terenach wiejskich, oraz pielęgnowanie tradycyjnej sztuki ludowej lokalnych rękodzielników.Szczególnie ważne było zachęcenie tychże twórców do angażowania się w lokalne potrzeby promowania Powiśla Dąbrowskiego oraz pielęgnowanie tradycji ginącego już rzemiosła.W konkursie wzięło udział 19 twórców prezentujących różnorodne technologie artystyczne jak: malarstwo olejne i akwarelowe, malarstwo na szkle i ceramice, rzeźba, haft, wyplatanie ze słomy, bukieciarstwo z bibuły, aplikacje z tkanin czy metaloplastyka. Artyści przedstawili do konkursu bardzo różnorodne prace plastyczne zarówno pod względem techniki jak i podejścia do tematu. Kryterium oceny prezentowanych prac plastycznych, miało uwzględnić motyw charakterystyczny dla danego terenu i regionu.Jury przyznało nagrody i wyróżnienia za całokształt twórczości i kreacje artystyczną. I. Sztuka współczesna Kategoria: malarstwoI miejsce - Edmund WilkI miejsce - Stefan WiśniewskiII miejsce - Barbara BubelII miejsce - Agata WronaWyróżnienie - Barbara WójcikWyróżnienie - Bogusława Wolak Kategoria: rzeźbaI miejsce - Stanisław StrońskiII miejsce - Józef Zych Kategoria: aplikacje z tkaninyI miejsce - Ewa Łazowska II. Sztuka ludowa oparta na tradycji rzemieślniczej Kategoria: sztuka użytkowaWyróżnienie - Czesław Sarzyński Kategoria: malarstwo ludoweI miejsce - Anna OwcaI miejsce - Stanisława CuryłoI miejsce - Helena LelekWyróżnienie - Maria Wrona Kategoria: haft tradycyjnyI miejsce - Helena Wiśniewska Kategoria: kwiaty z bibułyI miejsce - Maria PietrasI miejsce - Zofia Chudy Kategoria: wyplatanie ze słomyWyróżnienie - Alicja Wąż Kategoria: malarstwo na drewnie i szkle, metaloplastyka, kwiaty z bibułyWyróżnienie - Bartłomiej Ruta Wszystkim uczestnikom konkursu przyznano nagrody - ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej (współorganizatorzy) oraz dyplomy.Stoiska PZDR - Dąbrowa Tarnowska i Starostwa Powiatowego przedstawiły na targach wszystkie nagrodzone prace promując w ten sposób twórczość artystów wśród zwiedzających. Wszystkie prace zostały sfotografowane i umieszczone na stronie internetowej Powiatu Dąbrowskiego.