Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs "Cudowna Moc Bukietów"

Konkurs "Cudowna Moc Bukietów"

Instytut Dziedzictwa zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego do udziału w konkursie Cudowna moc bukietów.

Według starego zwyczaju 15 sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, owoców i kwiatów. Sięgano wyłącznie po rośliny z tutejszych pól, łąk i ogrodów a dobierano je ze względu na piękno, smak lub właściwości lecznicze.

W konkursie na tradycyjny bukiet zielny mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego, osoby indywidualne, bez ograniczeń wiekowych. Chętnych do udziału zachęcamy do składania swoich bukietów w poniedziałek 15. sierpnia 2011 roku
w godz. 10.00 – 14.00 przy Kościele św. Barbary na Placu Mariackim w Krakowie.

Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Ogłoszenie wyników konkursu „Cudowna moc bukietów" odbędzie się 15 sierpnia 2011 r. w godz. 14.00-17.00 na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie.

W tym czasie zaproponujemy również gry i zabawy dla dzieci oraz koncert artystów z kabaretu Loch Camelot.

Projekt „Cudowna moc bukietów" ma na celu promowanie postaw ekologicznych związanych z ochroną małopolskiej przyrody. Dlatego Instytut Dziedzictwa zachęca wszystkich mieszkańców Krakowa i Małopolski do botanicznej, ekologicznej wycieczki w rezultacie której powstaną bukiety zielne.

Regulamin konkursu "Cudowna Moc Bukietów"

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie!

Instytut Dziedzictwa

Instytut Dziedzictwa zaprasza wszystkich mieszkańców Powiatu Dąbrowskiego do udziału w konkursie Cudowna moc bukietów. Według starego zwyczaju 15 sierpnia na Święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny - zwane Świętem Matki Boskiej Zielnej – przygotowywano wiązanki z ziół, owoców i kwiatów. Sięgano wyłącznie po rośliny z tutejszych pól, łąk i ogrodów a dobierano je ze względu na piękno, smak lub właściwości lecznicze. W konkursie na tradycyjny bukiet zielny mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego, osoby indywidualne, bez ograniczeń wiekowych. Chętnych do udziału zachęcamy do składania swoich bukietów w poniedziałek 15. sierpnia 2011 rokuw godz. 10.00 – 14.00 przy Kościele św. Barbary na Placu Mariackim w Krakowie. Dla autorów najciekawszych prac przewidziane są atrakcyjne nagrody. Ogłoszenie wyników konkursu „Cudowna moc bukietów" odbędzie się 15 sierpnia 2011 r. w godz. 14.00-17.00 na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie. W tym czasie zaproponujemy również gry i zabawy dla dzieci oraz koncert artystów z kabaretu Loch Camelot. Projekt „Cudowna moc bukietów" ma na celu promowanie postaw ekologicznych związanych z ochroną małopolskiej przyrody. Dlatego Instytut Dziedzictwa zachęca wszystkich mieszkańców Krakowa i Małopolski do botanicznej, ekologicznej wycieczki w rezultacie której powstaną bukiety zielne. Regulamin konkursu "Cudowna Moc Bukietów"   Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie! Instytut Dziedzictwa