Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs czytelniczo-recytatorski dla gimnazjalistów w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Konkurs czytelniczo-recytatorski dla gimnazjalistów w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

Konkurs czytelniczo-recytatorski dla gimnazjalistów w ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

W ramach promocji szkoły ukazującej poziom nauczania, 3 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się konkurs czytelniczo – recytatorski pn. „Czesław Miłosz – życie i twórczość" dla uczniów gimnazjów powiatu dąbrowskiego.
Najlepsze okazały się: Martyna Woźniak z Gimnazjum w Woli Żelichowskiej (I miejsce), Ewelina Chrabąszcz z Gimnazjum w Borkach (II miejsce) i Alicja Gierszewska z Gimnazjum w Szczucinie (III miejsce).

Gimnazjaliści musieli rozwiązać test, który sprawdzał znajomość biografii Czesława Miłosza oraz jego dzieła Dolina Issy. W drugiej części turnieju każdy uczestnik prezentował jeden utwór poetycki tego autora o dowolnej tematyce. W sumie można było uzyskać 60 punktów.
Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Danuta Bielaszka i Anna Janczak, które wraz z dyrektor Martą Chrabąszcz zasiadały również w jury konkursu.
Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Radę Rodziców ZSP nr 1.

opracowanie: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej

W ramach promocji szkoły ukazującej poziom nauczania, 3 grudnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się konkurs czytelniczo – recytatorski pn. „Czesław Miłosz – życie i twórczość" dla uczniów gimnazjów powiatu dąbrowskiego.Najlepsze okazały się: Martyna Woźniak z Gimnazjum w Woli Żelichowskiej (I miejsce), Ewelina Chrabąszcz z Gimnazjum w Borkach (II miejsce) i Alicja Gierszewska z Gimnazjum w Szczucinie (III miejsce). Gimnazjaliści musieli rozwiązać test, który sprawdzał znajomość biografii Czesława Miłosza oraz jego dzieła Dolina Issy. W drugiej części turnieju każdy uczestnik prezentował jeden utwór poetycki tego autora o dowolnej tematyce. W sumie można było uzyskać 60 punktów.Konkurs zorganizowały i przeprowadziły nauczycielki ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej, Danuta Bielaszka i Anna Janczak, które wraz z dyrektor Martą Chrabąszcz zasiadały również w jury konkursu.Nagrody zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Radę Rodziców ZSP nr 1. opracowanie: ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej