Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych

Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych

Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych

TVP Kraków oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski zapraszają gminy z terenu naszego województwa reprezentowane przez m.in.: Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, stowarzyszenia i inne organizacje do udziału w "III Konkursie Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych". 

W dniu 3 września 2016 roku podczas kiermaszu gminy zaprezentują swoje potrawy i wyroby regionalne.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wspólnie z Telewizją Polską S.A. w Krakowie organizują III Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych w formie plebiscytu telewidzów pod nazwą "Telewizja od kuchni" w trakcie "Dnia Otwartego Telewizji Polskiej SA". W tym roku Dzień Otwarty związany będzie z obchodami jubileuszu 55-lecia Telewizji Kraków oraz 50-lecia istnienia „Kroniki" Telewizji Kraków, a także 25-lecia powstania Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski.

Kultura kulinarna regionu jest istotnym elementem naszego życia społecznego, to ta część naszego dziedzictwa, której każdy może spróbować i której każdy może być zarówno konsumentem, jak i twórcą. Kuchnia regionalna to ważny element kultury regionalnej, a jej poziom to wskaźnik rozwoju społeczeństwa, symbol stopnia cywilizacji i kultury całego społeczeństwa.

Oprócz zabytków małopolskie specjały kulinarne stanowią o wielkim potencjale turystycznym naszego regionu, a także są przez turystów z całego świata mocno pamiętane.

Wszystkim uczestnikom konkursu TVP w Krakowie udostępni bezpłatnie miejsce na stoisko wystawiennicze na terenie otwartym wokół siedziby Telewizji w trakcie "Dnia Otwartego TVP". Wystrój stoiska należy do Wystawcy. Dla uczestników, którzy nie dysponują własnym namiotem, organizatorzy przygotują zbiorczy, duży namiot, umiejscowiony na trawniku przed budynkiem TVP 3 Kraków (ilość miejsca będzie ograniczona).

Przewidywana jest organizacja konkursu na najciekawsze stoisku, w którym nagrodą będzie – jak na telewizję przystało – telewizor.

Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych zmierza do uhonorowania tych środowisk lokalnych, które przedstawią najlepsze propozycje rozwoju i popularyzacji kuchni regionalnej.

W poprzednich latach w konkursie uczestniczyło 30 Gmin, Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji przy udziale 5 tysięcy mieszkańców Krakowa i Małopolski.

Do pobrania:
Zgłoszenie do udziału w konkursie

files/aktualnosci/2016/06_czerwiec/27_Rusza_Konkurs_Malopolskich_Potraw_i_Wyrobow_Regionalnych/logo.jpg

mags

TVP Kraków oraz Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski zapraszają gminy z terenu naszego województwa reprezentowane przez m.in.: Koła Gospodyń Wiejskich, gospodarstwa agroturystyczne, stowarzyszenia i inne organizacje do udziału w "III Konkursie Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych".  W dniu 3 września 2016 roku podczas kiermaszu gminy zaprezentują swoje potrawy i wyroby regionalne. Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski wspólnie z Telewizją Polską S.A. w Krakowie organizują III Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych w formie plebiscytu telewidzów pod nazwą "Telewizja od kuchni" w trakcie "Dnia Otwartego Telewizji Polskiej SA". W tym roku Dzień Otwarty związany będzie z obchodami jubileuszu 55-lecia Telewizji Kraków oraz 50-lecia istnienia „Kroniki" Telewizji Kraków, a także 25-lecia powstania Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski. Kultura kulinarna regionu jest istotnym elementem naszego życia społecznego, to ta część naszego dziedzictwa, której każdy może spróbować i której każdy może być zarówno konsumentem, jak i twórcą. Kuchnia regionalna to ważny element kultury regionalnej, a jej poziom to wskaźnik rozwoju społeczeństwa, symbol stopnia cywilizacji i kultury całego społeczeństwa. Oprócz zabytków małopolskie specjały kulinarne stanowią o wielkim potencjale turystycznym naszego regionu, a także są przez turystów z całego świata mocno pamiętane. Wszystkim uczestnikom konkursu TVP w Krakowie udostępni bezpłatnie miejsce na stoisko wystawiennicze na terenie otwartym wokół siedziby Telewizji w trakcie "Dnia Otwartego TVP". Wystrój stoiska należy do Wystawcy. Dla uczestników, którzy nie dysponują własnym namiotem, organizatorzy przygotują zbiorczy, duży namiot, umiejscowiony na trawniku przed budynkiem TVP 3 Kraków (ilość miejsca będzie ograniczona). Przewidywana jest organizacja konkursu na najciekawsze stoisku, w którym nagrodą będzie – jak na telewizję przystało – telewizor. Konkurs Małopolskich Potraw i Wyrobów Regionalnych zmierza do uhonorowania tych środowisk lokalnych, które przedstawią najlepsze propozycje rozwoju i popularyzacji kuchni regionalnej. W poprzednich latach w konkursie uczestniczyło 30 Gmin, Kół Gospodyń Wiejskich i Organizacji przy udziale 5 tysięcy mieszkańców Krakowa i Małopolski. Do pobrania:Zgłoszenie do udziału w konkursie mags