Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs na najsmaczniejsze ciasto sernikowe

Konkurs na najsmaczniejsze ciasto sernikowe

Konkurs na najsmaczniejsze ciasto sernikowe

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zaprasza koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia kobiet z terenu powiatu dąbrowskiego do udziału w konkursie na najsmaczniejsze ciasto sernikowe.

Konkurs organizowany jest w ramach projektu pn. „Warsztaty pieczenia i dekoracji ciast dla Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Dąbrowskiego II edycja” dofinansowanego z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

Celem konkursu jest kultywowanie tradycji o przekazywaniu przepisów na tradycyjne ciasta sernikowe, wymiana doświadczeń kulinarnych, prezentacja umiejętności kulinarnych uczestników konkursu, popularyzacja kultury i polskiej tradycji ludowej, integracja społeczności lokalnej.

Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić do dnia 8 czerwca 2021 roku za pośrednictwem wypełnionego formularza zgłoszeniowego i oświadczeń elektronicznie na adres e-mail: sspd2011@interia.pl lub pocztą/osobiście na adres: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska - dziennik podawczy parter.

Finał konkursu odbędzie się w dniu 14 czerwca 2021 roku o godz. 11:00 w Stanicy Turystycznej w zespole dworsko – parkowym w Brniu (Breń 1, 33-210 Olesno). Upieczone ciasto należy dostarczyć w dniu finału w godzinach od 8:30 - 9:00. Jury będzie oceniać ciasta konkursowe od godziny 9.00.

Zwycięskie koła gospodyń wiejskich/stowarzyszeń otrzymają zaproszenia dla swoich przedstawicieli na profesjonalne warsztaty z pieczenia i dekoracji ciast, które odbędą się w dwóch terminach tj. 21-22 czerwca 2021 roku i 28 – 29 czerwca 2021 roku po 10 osób. Warsztaty będą trwały 2 dni po 8 godzin.

Podczas konkursu odbędzie się wykład na temat walorów smakowych i zdrowotnych serów połączony z degustacją serów.

Serdecznie zapraszamy!

Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego zaprasza koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia kobiet z terenu powiatu dąbrowskiego do udziału w konkursie na najsmaczniejsze ciasto sernikowe. Konkurs organizowany jest w ramach projektu pn. „Warsztaty pieczenia i dekoracji ciast dla Kół Gospodyń Wiejskich z Powiatu Dąbrowskiego II edycja” dofinansowanego z Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020. Celem konkursu jest kultywowanie tradycji o przekazywaniu przepisów na tradycyjne ciasta sernikowe, wymiana doświadczeń kulinarnych, prezentacja umiejętności kulinarnych uczestników konkursu, popularyzacja kultury i polskiej tradycji ludowej, integracja społeczności lokalnej. Uczestnictwo w konkursie należy zgłosić do dnia 8 czerwca 2021 roku za pośrednictwem wypełnionego formularza zgłoszeniowego i oświadczeń elektronicznie na adres e-mail: sspd2011@interia.pl lub pocztą/osobiście na adres: Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, ul. Berka Joselewicza 5, 33-200 Dąbrowa Tarnowska - dziennik podawczy parter. Finał konkursu odbędzie się w dniu 14 czerwca 2021 roku o godz. 11:00 w Stanicy Turystycznej w zespole dworsko – parkowym w Brniu (Breń 1, 33-210 Olesno). Upieczone ciasto należy dostarczyć w dniu finału w godzinach od 8:30 - 9:00. Jury będzie oceniać ciasta konkursowe od godziny 9.00. Zwycięskie koła gospodyń wiejskich/stowarzyszeń otrzymają zaproszenia dla swoich przedstawicieli na profesjonalne warsztaty z pieczenia i dekoracji ciast, które odbędą się w dwóch terminach tj. 21-22 czerwca 2021 roku i 28 – 29 czerwca 2021 roku po 10 osób. Warsztaty będą trwały 2 dni po 8 godzin. Podczas konkursu odbędzie się wykład na temat walorów smakowych i zdrowotnych serów połączony z degustacją serów. Serdecznie zapraszamy! Pliki do pobrania Pobierz plik KARTAZ~1.DOC Pobierz plik KARTAZ~1.PDF Pobierz plik Regulamin.doc Pobierz plik Regulamin.pdf