Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs o „Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin” rozstrzygnięty!

Konkurs o „Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin” rozstrzygnięty!

Konkurs o „Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin” rozstrzygnięty!

19 października 2016 r. w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie już po raz VII spotkała się młodzież by zmierzyć się polską ortografią. W tegorocznej edycji konkursu o „Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin" udział wzięło 14 uczniów reprezentujących gimnazja w Szczucinie, Borkach i Radwanie.

Wzorem lat ubiegłych, głównym celem konkursu było sprawdzenie znajomości zasad pisowni młodzieży. Tradycyjnie pozornie łatwy tekst zawierał szereg kruczków, z którymi uczestnicy mieli trochę trudności.

Niemniej jednak komisja konkursowa wyłoniła laureata – zdobywcę „Pióra Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin". Wywalczył je Tomasz Marszałek z Gimnazjum w Szczucinie.

II miejsce ex aequo zajęły: Anna Klepacka z Gimnazjum w Radwanie i Edyta Podosek z Gimnazjum w Borkach. III miejsce również ex aequo wywalczyły: Martyna Sypek z Gimnazjum w Szczucinie i Katarzyna Guzik z Gimnazjum w Radwanie.

files/aktualnosci/2016/10_Pazdziernik/25_Konkurs_o_Pioro_Burmistrza_Miasta_i_Gminy_Szczucin_rozstrzygniety/DSC_0550.JPG

Pióro, będące główną nagrodą w konkursie, zostało ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną z siedzibą w Brniu i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie.

files/aktualnosci/2016/10_Pazdziernik/25_Konkurs_o_Pioro_Burmistrza_Miasta_i_Gminy_Szczucin_rozstrzygniety/DSC_0531.JPG

mags

19 października 2016 r. w Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie już po raz VII spotkała się młodzież by zmierzyć się polską ortografią. W tegorocznej edycji konkursu o „Pióro Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin" udział wzięło 14 uczniów reprezentujących gimnazja w Szczucinie, Borkach i Radwanie. Wzorem lat ubiegłych, głównym celem konkursu było sprawdzenie znajomości zasad pisowni młodzieży. Tradycyjnie pozornie łatwy tekst zawierał szereg kruczków, z którymi uczestnicy mieli trochę trudności. Niemniej jednak komisja konkursowa wyłoniła laureata – zdobywcę „Pióra Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin". Wywalczył je Tomasz Marszałek z Gimnazjum w Szczucinie. II miejsce ex aequo zajęły: Anna Klepacka z Gimnazjum w Radwanie i Edyta Podosek z Gimnazjum w Borkach. III miejsce również ex aequo wywalczyły: Martyna Sypek z Gimnazjum w Szczucinie i Katarzyna Guzik z Gimnazjum w Radwanie. Pióro, będące główną nagrodą w konkursie, zostało ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Szczucin. Pozostałe nagrody zostały ufundowane przez Powiatową Bibliotekę Publiczną z siedzibą w Brniu i Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. mags