Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs plastyczny „20 lat Państwowej Straży Pożarnej..."

Konkurs plastyczny „20 lat Państwowej Straży Pożarnej..."

Konkurs plastyczny „20 lat Państwowej Straży Pożarnej...

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego przebiega w tym roku pod hasłem „20lat Państwowej Straży Pożarnej- jak nas widzą , tak nas malują ". Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń. Zadaniem jest zainteresowanie działalnością służb ratowniczych uczestniczących w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, jak powodzie, trzęsienia ziemi, huragany. Katastrofy naturalne stanowią prawdziwe zagrożenie dla człowieka i środowiska, stąd coraz większe wyzwania przed strażą pożarną i innymi służbami ratowniczymi. Konkurs pomaga kształtować właściwe postawy uczestników, ma poprawiać świadomość zaistnienia niebezpiecznych zdarzeń nie tylko w najbliższym otoczeniu.

Konkurs organizowany jest, co roku, przy współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich . Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat podzielonych na następujące grupy: grupa młodsza szkoły podstawowej (5-8 lat), grupa średnia szkoły podstawowej (9-12 lat), grupa starsza gimnazjum (13-16 lat) oraz uczniowie niepełnosprawni.
Uczestnicy konkursu to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół specjalnych, wychowankowie świetlic terapeutycznych oraz ośrodków terapii zajęciowej.


Konkurs przebiega w kilku etapach: eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz centralne. Na każdym szczeblu eliminacji prace konkursowe wybiera specjalnie powołane Jury. Po pięć prac finałowych z każdej z czterech grup, po eliminacjach wojewódzkich, wraz z protokołem komisji konkursowej zostanie przesłanych do Komendy Głównej PSP (dokładny adres w regulaminie) do 5 czerwca 2012 r.

opracowanie: PCZK w Dąbrowie Tarnowskiej

XIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego przebiega w tym roku pod hasłem „20lat Państwowej Straży Pożarnej- jak nas widzą , tak nas malują ". Jego celem jest poszerzenie wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń. Zadaniem jest zainteresowanie działalnością służb ratowniczych uczestniczących w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, jak powodzie, trzęsienia ziemi, huragany. Katastrofy naturalne stanowią prawdziwe zagrożenie dla człowieka i środowiska, stąd coraz większe wyzwania przed strażą pożarną i innymi służbami ratowniczymi. Konkurs pomaga kształtować właściwe postawy uczestników, ma poprawiać świadomość zaistnienia niebezpiecznych zdarzeń nie tylko w najbliższym otoczeniu. Konkurs organizowany jest, co roku, przy współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich . Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat podzielonych na następujące grupy: grupa młodsza szkoły podstawowej (5-8 lat), grupa średnia szkoły podstawowej (9-12 lat), grupa starsza gimnazjum (13-16 lat) oraz uczniowie niepełnosprawni.Uczestnicy konkursu to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół specjalnych, wychowankowie świetlic terapeutycznych oraz ośrodków terapii zajęciowej. Konkurs przebiega w kilku etapach: eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz centralne. Na każdym szczeblu eliminacji prace konkursowe wybiera specjalnie powołane Jury. Po pięć prac finałowych z każdej z czterech grup, po eliminacjach wojewódzkich, wraz z protokołem komisji konkursowej zostanie przesłanych do Komendy Głównej PSP (dokładny adres w regulaminie) do 5 czerwca 2012 r. opracowanie: PCZK w Dąbrowie Tarnowskiej