Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs Plastyczny

Konkurs Plastyczny

Konkurs Plastyczny

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że tegoroczna XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego przebiega pod hasłem „Wiatr, huragan, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda".
Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń. Zadaniem jest zainteresowanie działalnością służb ratowniczych uczestniczących w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, jak powodzie, trzęsienia ziemi, huragany.
Katastrofy naturalne stanowią prawdziwe zagrożenie dla człowieka i środowiska, stąd coraz większe wyzwania przed strażą pożarną i innymi służbami ratowniczymi. Konkurs pomaga kształtować właściwe postawy uczestników, ma poprawiać świadomość zaistnienia niebezpiecznych zdarzeń nie tylko w najbliższym otoczeniu.
Konkurs organizowany jest, co roku, przy współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich .
Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat podzielonych na następujące grupy: grupa młodsza szkoły podstawowej (6-8 lat), grupa średnia szkoły podstawowej (9-12 lat), grupa starsza gimnazjum (13-16 lat) oraz uczniowie niepełnosprawni.

Uczestnicy konkursu to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół specjalnych, wychowankowie świetlic terapeutycznych oraz ośrodków terapii zajęciowej.Konkurs przebiega w kilku etapach: eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz centralne.
Na każdym szczeblu eliminacji prace konkursowe wybiera specjalnie powołane Jury. Po pięć prac finałowych z każdej z czterech grup, po eliminacjach wojewódzkich, wraz z protokołem komisji konkursowej zostanie przesłanych do Komendy Głównej PSP (dokładny adres w regulaminie) do końca maja 2010 r.
Posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej planowane jest na połowę czerwca 2010 r., wtedy zostaną wyłonieni laureaci w każdej z czterech grup.

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że tegoroczna XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego przebiega pod hasłem „Wiatr, huragan, ogień, woda – strażak zawsze rękę poda".Celem konkursu jest poszerzenie wiedzy na temat zachowania bezpieczeństwa w przypadku występowania wszelkiego typu zagrożeń. Zadaniem jest zainteresowanie działalnością służb ratowniczych uczestniczących w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych, jak powodzie, trzęsienia ziemi, huragany.Katastrofy naturalne stanowią prawdziwe zagrożenie dla człowieka i środowiska, stąd coraz większe wyzwania przed strażą pożarną i innymi służbami ratowniczymi. Konkurs pomaga kształtować właściwe postawy uczestników, ma poprawiać świadomość zaistnienia niebezpiecznych zdarzeń nie tylko w najbliższym otoczeniu.Konkurs organizowany jest, co roku, przy współpracy z Wydziałami Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędów Wojewódzkich .Skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat podzielonych na następujące grupy: grupa młodsza szkoły podstawowej (6-8 lat), grupa średnia szkoły podstawowej (9-12 lat), grupa starsza gimnazjum (13-16 lat) oraz uczniowie niepełnosprawni. Uczestnicy konkursu to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkół specjalnych, wychowankowie świetlic terapeutycznych oraz ośrodków terapii zajęciowej.Konkurs przebiega w kilku etapach: eliminacje gminne, powiatowe, wojewódzkie oraz centralne.Na każdym szczeblu eliminacji prace konkursowe wybiera specjalnie powołane Jury. Po pięć prac finałowych z każdej z czterech grup, po eliminacjach wojewódzkich, wraz z protokołem komisji konkursowej zostanie przesłanych do Komendy Głównej PSP (dokładny adres w regulaminie) do końca maja 2010 r.Posiedzenie Centralnej Komisji Konkursowej planowane jest na połowę czerwca 2010 r., wtedy zostaną wyłonieni laureaci w każdej z czterech grup.