Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości”

Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości”

Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości”

39 młodych recytatorów z powiatu dąbrowskiego uczciło 100-lecie niepodległości udziałem w VI Konkursie Recytatorskim „Od niepodległości do niepodległości”. Konkurs odbył się w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach w dniu 8 listopada 2018 roku –w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe – IV-VI, VII-VIII i oddziały gimnazjalne oraz młodzież ponadgimnazjalna z terenu powiatu dąbrowskiego).

Organizatorami jak co roku byli: Urząd Gminy i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu.

Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Paweł Chojnowski (Przewodniczący, dyrektor DDK), Małgorzata Bułat (dyrektor Centrum Polonii i Powiatowej Biblioteki w Brniu), Renata Klimek (kierownik Referatu Promocji i Kultury UG w Radgoszczy) i Alicja Błocho (kierownik GBP w Radgoszczy).

Celem konkursu jest propagowanie kultury literackiej i recytacji poezji, krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, szczególnie niepodległościowych i wolnościowych (tematyka związana z walkami o niepodległość Polski, jej utrzymanie i  obrona wartości niepodległościowych w szerokim spectrum czasu historycznego - w latach 1798-1989.

Komisja, po wysłuchaniu różnorodnych i ciekawych prezentacji przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia:

szkoły podstawowe (klasy IV-VI):

  • I miejsce – Izabela Chmura (PSP w Smęgorzowie)
  • II  miejsce ex aequo – Zuzanna Zielińska (PSP w Radgoszczy) i Angelika Garstka (PSP w Smęgorzowie)
  • III miejsce – Konrad Zawiłowicz (PSP w Radgoszczy)

oraz wyróżnienie dla Artura Ryczka (PSP w Oleśnie),

szkoły podstawowe (klasy VII-VIII i oddziały gimnazjalne):

  • I miejsce – Julia Tatarczuch (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • II  miejsce ex aequo – Anna Błocho (PSP w Radgoszczy) i Joanna Kozaczka (PSP w Smęgorzowie)
  • III miejsce – Julia Marek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej)

oraz równorzędne wyróżnienia dla: Klaudii Kuty (PSP w Radgoszczy) i Karoliny Król (PSP w Gruszowie Wielkim),

szkoły ponadgimnazjalne:

I miejsce - nie przyznano

II  miejsce – Oliwia Trójniak i Aleksandra Zielińska (obie – I LO w Dąbrowie Tarnowskiej)

III miejsce – Katarzyna Powroźnik (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej).

Organizatorzy konkursu zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody książkowe,które wręczył Marek Lupa – wójt Radgoszczy.

DDK

39 młodych recytatorów z powiatu dąbrowskiego uczciło 100-lecie niepodległości udziałem w VI Konkursie Recytatorskim „Od niepodległości do niepodległości”. Konkurs odbył się w Budynku Integracji Społeczności Wiejskiej w Żdżarach w dniu 8 listopada 2018 roku –w 3 kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe – IV-VI, VII-VIII i oddziały gimnazjalne oraz młodzież ponadgimnazjalna z terenu powiatu dąbrowskiego). Organizatorami jak co roku byli: Urząd Gminy i Gminna Biblioteka Publiczna w Radgoszczy, Dąbrowski Dom Kultury, Powiatowa Biblioteka Publiczna w Brniu. Prezentacje konkursowe oceniała komisja w składzie: Paweł Chojnowski (Przewodniczący, dyrektor DDK), Małgorzata Bułat (dyrektor Centrum Polonii i Powiatowej Biblioteki w Brniu), Renata Klimek (kierownik Referatu Promocji i Kultury UG w Radgoszczy) i Alicja Błocho (kierownik GBP w Radgoszczy). Celem konkursu jest propagowanie kultury literackiej i recytacji poezji, krzewienie wartości patriotycznych wśród dzieci i młodzieży, szczególnie niepodległościowych i wolnościowych (tematyka związana z walkami o niepodległość Polski, jej utrzymanie i  obrona wartości niepodległościowych w szerokim spectrum czasu historycznego - w latach 1798-1989. Komisja, po wysłuchaniu różnorodnych i ciekawych prezentacji przyznała w poszczególnych kategoriach następujące nagrody i wyróżnienia: szkoły podstawowe (klasy IV-VI): I miejsce – Izabela Chmura (PSP w Smęgorzowie) II  miejsce ex aequo – Zuzanna Zielińska (PSP w Radgoszczy) i Angelika Garstka (PSP w Smęgorzowie) III miejsce – Konrad Zawiłowicz (PSP w Radgoszczy) oraz wyróżnienie dla Artura Ryczka (PSP w Oleśnie), szkoły podstawowe (klasy VII-VIII i oddziały gimnazjalne): I miejsce – Julia Tatarczuch (PSP nr 3 w Dąbrowie Tarnowskiej) II  miejsce ex aequo – Anna Błocho (PSP w Radgoszczy) i Joanna Kozaczka (PSP w Smęgorzowie) III miejsce – Julia Marek (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) oraz równorzędne wyróżnienia dla: Klaudii Kuty (PSP w Radgoszczy) i Karoliny Król (PSP w Gruszowie Wielkim), szkoły ponadgimnazjalne: I miejsce - nie przyznano II  miejsce – Oliwia Trójniak i Aleksandra Zielińska (obie – I LO w Dąbrowie Tarnowskiej) III miejsce – Katarzyna Powroźnik (ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej). Organizatorzy konkursu zapewnili wszystkim pamiątkowe dyplomy, poczęstunek, a laureatom i wyróżnionym ufundowali nagrody książkowe,które wręczył Marek Lupa – wójt Radgoszczy. DDK