Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs wiedzy o Polonii w USA

Konkurs wiedzy o Polonii w USA

W dniu 31 marca, uczniowie ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyli w I edycji konkursu wiedzy o Polonii. Konkurs przybrał formę ustnego quizu 1 z 10. Pytania zadawane były po polsku, jednak uczniowie biorący udział w konkursie przygotowywali się do niego w oparciu o materiały w języku angielskim, a przesłane do ZSP nr 2 przez Polonię Amerykańską z Chicago.

Treść konkursowa dotyczyła początków emigracji polskiej u schyłku XIX i na początku XX wieku oraz wiedzy o wielkich Polakach na ziemi amerykańskiej takich jak Tadeusz Kościuszko czy Kazimierz Pułaski.

Laureaci konkursu:

I miejsce - Dominika Cioch klasa II ld (dziennikarska)

II miejsce – Klaudia Szczepańczyk klasa II lp (policyjna) oraz
Dariusz Snopek klasa II t (technikum ekonomiczne)

III miejsce – Katarzyna Michalczyk klasa II t (technikum ekonomiczne) oraz
Marzena Bednarz klasa II t (technikum ekonomiczne)

Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i słodyczami, przesłanymi do szkoły przez Polonię Amerykańską z Chicago. Organizatorem Konkursu były Krystyna Brzezińska i Edyta Opioła.

W dniu 31 marca, uczniowie ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej uczestniczyli w I edycji konkursu wiedzy o Polonii. Konkurs przybrał formę ustnego quizu 1 z 10. Pytania zadawane były po polsku, jednak uczniowie biorący udział w konkursie przygotowywali się do niego w oparciu o materiały w języku angielskim, a przesłane do ZSP nr 2 przez Polonię Amerykańską z Chicago. Treść konkursowa dotyczyła początków emigracji polskiej u schyłku XIX i na początku XX wieku oraz wiedzy o wielkich Polakach na ziemi amerykańskiej takich jak Tadeusz Kościuszko czy Kazimierz Pułaski. Laureaci konkursu: I miejsce - Dominika Cioch klasa II ld (dziennikarska) II miejsce – Klaudia Szczepańczyk klasa II lp (policyjna) orazDariusz Snopek klasa II t (technikum ekonomiczne) III miejsce – Katarzyna Michalczyk klasa II t (technikum ekonomiczne) orazMarzena Bednarz klasa II t (technikum ekonomiczne) Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni pamiątkowymi medalami i słodyczami, przesłanymi do szkoły przez Polonię Amerykańską z Chicago. Organizatorem Konkursu były Krystyna Brzezińska i Edyta Opioła.