Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Konkurs Zielona Ławeczka – 2019

Konkurs Zielona Ławeczka – 2019

Konkurs Zielona Ławeczka – 2019

Wspólna Inicjatywa Sąsiedzka!

Administracja Osiedla oraz Fundacja Banku Ochrony Środowiska zapraszają do wzięcia udziału w lokatorskiej inicjatywie społecznej. Celem jest modernizacja i rewitalizacja osiedli.  

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Co należy zrobić?

Zamienić blokowisko w zielony zakątek, ukwiecony ogród lub skwerek. Charakterystycznym elementem przebudowanych przestrzeni, będzie zielona ławeczka, którą ufunduje organizator. Zespoły sąsiedzkie otrzymają gotówkę na zakup roślin, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów. Każda z grup może otrzymać grant do 800 zł plus nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. Rejestracja uczestników i przyjmowanie zgłoszeń trwają do 17 maja 2019.

Połączmy siły

Każdy z nas chciałby decydować o miejscu, w którym żyje. Zależy nam, by było ono bezpieczne, czyste, zadbane, zielone. Coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na osiedlowe otoczenie. Ma chęć do pracy, pomysł i zgraną grupę sąsiadów, którzy mogą pomóc. A jeśli nie ma … to warto ją zbudować! Przecież relacje ludzkie są najważniejsze, a współdziałanie zawsze przynosi dobre efekty.

Piękne osiedle

„Zielona ławeczka” to inicjatywa fundacji BOŚ, do której przyłączyli się m.in. architekci krajobrazu z SGGW w Warszawie. Administracja osiedla bierze udział w projekcie jako członek Zespołu sąsiedzkiego, ponieważ to na jej konto będą dostarczone środki finansowe. Administracja będzie również strażnikiem poprawnie wykonanego zadania.

Co należy zrobić?

  • Wybrać miejsce, które chcemy zmienić i namówić do tego sąsiadów. Trzeba pamiętać o uzgodnieniu prac z administratorem terenu.
  • Przygotować projekt skweru lub ogrodu. Oprócz roślin, musi on uwzględniać zieloną ławeczkę, która będzie dostarczona przez organizatora. Do projektu należy dołączyć kosztorys jego realizacji oraz harmonogram.
  • Do 17 maja 2019 roku należy zarejestrować się na stronie konkursu i zgłosić swój projekt.

Wszystkie zespoły, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Projekt zarządzany jest przez platformę internetową zielonalaweczka.pl  Portal umożliwia komunikację z uczestnikami, składanie wniosków o grant, zamieszczanie propozycji projektów konkursowych, ocenianie ich, zadawanie pytań, publikację newsów, itp.

Informacje na temat rezultatów projektu oraz zrealizowanych modernizacji zostaną umieszczone na stronie zielonalaweczka.pl. Dzięki temu portal będzie stanowić bazę wiedzy dla innych osób, które w przyszłości chciałyby prowadzić podobne działania i aplikować o środki w kolejnych edycjach projektu.

Więcej informacji: zielonalewczka.pl

Źródło: zielonalaweczka.pl

Wspólna Inicjatywa Sąsiedzka! Administracja Osiedla oraz Fundacja Banku Ochrony Środowiska zapraszają do wzięcia udziału w lokatorskiej inicjatywie społecznej. Celem jest modernizacja i rewitalizacja osiedli.   ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Co należy zrobić? Zamienić blokowisko w zielony zakątek, ukwiecony ogród lub skwerek. Charakterystycznym elementem przebudowanych przestrzeni, będzie zielona ławeczka, którą ufunduje organizator. Zespoły sąsiedzkie otrzymają gotówkę na zakup roślin, podłoża i innych elementów do aranżacji mini ogrodów. Każda z grup może otrzymać grant do 800 zł plus nagroda rzeczowa w postaci ławki parkowej. Rejestracja uczestników i przyjmowanie zgłoszeń trwają do 17 maja 2019. Połączmy siły Każdy z nas chciałby decydować o miejscu, w którym żyje. Zależy nam, by było ono bezpieczne, czyste, zadbane, zielone. Coraz większa część społeczeństwa chce mieć wpływ na osiedlowe otoczenie. Ma chęć do pracy, pomysł i zgraną grupę sąsiadów, którzy mogą pomóc. A jeśli nie ma … to warto ją zbudować! Przecież relacje ludzkie są najważniejsze, a współdziałanie zawsze przynosi dobre efekty. Piękne osiedle „Zielona ławeczka” to inicjatywa fundacji BOŚ, do której przyłączyli się m.in. architekci krajobrazu z SGGW w Warszawie. Administracja osiedla bierze udział w projekcie jako członek Zespołu sąsiedzkiego, ponieważ to na jej konto będą dostarczone środki finansowe. Administracja będzie również strażnikiem poprawnie wykonanego zadania. Co należy zrobić? Wybrać miejsce, które chcemy zmienić i namówić do tego sąsiadów. Trzeba pamiętać o uzgodnieniu prac z administratorem terenu. Przygotować projekt skweru lub ogrodu. Oprócz roślin, musi on uwzględniać zieloną ławeczkę, która będzie dostarczona przez organizatora. Do projektu należy dołączyć kosztorys jego realizacji oraz harmonogram. Do 17 maja 2019 roku należy zarejestrować się na stronie konkursu i zgłosić swój projekt. Wszystkie zespoły, które zgłoszą projekt będą mogły skorzystać z konsultacji z architektami krajobrazu, którzy doradzą jak najlepiej zagospodarować przestrzeń. Projekt zarządzany jest przez platformę internetową zielonalaweczka.pl  Portal umożliwia komunikację z uczestnikami, składanie wniosków o grant, zamieszczanie propozycji projektów konkursowych, ocenianie ich, zadawanie pytań, publikację newsów, itp. Informacje na temat rezultatów projektu oraz zrealizowanych modernizacji zostaną umieszczone na stronie zielonalaweczka.pl. Dzięki temu portal będzie stanowić bazę wiedzy dla innych osób, które w przyszłości chciałyby prowadzić podobne działania i aplikować o środki w kolejnych edycjach projektu. Więcej informacji: zielonalewczka.pl Źródło: zielonalaweczka.pl