Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Kontrola autokarów w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły"

Kontrola autokarów w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły"

Kontrola autokarów w ramach akcji „Bezpieczna Droga do Szkoły

Począwszy od początku września ubiegłego roku, kiedy rozpoczęła kampania związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym pn. „Bezpieczna Droga do Szkoły" policjanci dokonują kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież. Kontrole stanu technicznego autobusów dokonywane są przez policjantów nie tylko w czasie ferii zimowych czy wakacji, kiedy nasze pociechy wyjeżdżają na wypoczynek.

Kontrole przewozu osób na terenie powiatu dąbrowskiego, prowadzone są systematycznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i porządku publicznego. Tylko w pierwszym kwartale 2016 roku przeprowadzono łącznie 62 kontrole autobusów nakładając 31 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym oraz skierowano dwa wnioski o ukaranie do dąbrowskiego Sądu. W trzech kontrolowanych autobusach zakwestionowano stan techniczny, w tym warunki w jakich przewożone były dzieci do szkoły, które obrazują poniższe zdjęcia. W tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów.

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/23_Wyniki_kontroli_autobusow_prowadzonych_przez_dabrowska_drogowke/img_3470.jpg

Należy nadmienić, że policjanci dąbrowskiej drogówki nadal cyklicznie będą prowadzić działania ukierunkowane na kontrole przewozu osób wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, pracownikami Urzędu Marszałkowskiego oraz Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej.

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/23_Wyniki_kontroli_autobusow_prowadzonych_przez_dabrowska_drogowke/img_3467.jpg

Wobec powyższego Policja apeluje do przewoźników, aby przed wyjazdami ze zorganizowanymi grupami dzieci i młodzieży bądź przewozem osób dokonywali ogólnego przeglądu technicznego pojazdów. Natomiast przed dalekimi wyjazdami badania powinny być przeprowadzone na stacjach kontroli niezależnie od posiadanych aktualnych badań. Ważne jest, aby przewożono osoby w warunkach odpowiadającym standardom technicznym, żeby wyeliminować uszkodzenia siedzisk, jakie można zaobserwować na poniższych zdjęciach jednego z kontrolowanych autobusów.

Warto inwestować w bezpieczeństwo przewożonych osób!

files/aktualnosci/2016/04_Kwiecien/23_Wyniki_kontroli_autobusow_prowadzonych_przez_dabrowska_drogowke/img_3466_0.jpg

KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/KL

Począwszy od początku września ubiegłego roku, kiedy rozpoczęła kampania związana z bezpieczeństwem w ruchu drogowym pn. „Bezpieczna Droga do Szkoły" policjanci dokonują kontroli autokarów przewożących dzieci i młodzież. Kontrole stanu technicznego autobusów dokonywane są przez policjantów nie tylko w czasie ferii zimowych czy wakacji, kiedy nasze pociechy wyjeżdżają na wypoczynek. Kontrole przewozu osób na terenie powiatu dąbrowskiego, prowadzone są systematycznie w celu zapewnienia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i porządku publicznego. Tylko w pierwszym kwartale 2016 roku przeprowadzono łącznie 62 kontrole autobusów nakładając 31 mandatów karnych za wykroczenia w ruchu drogowym oraz skierowano dwa wnioski o ukaranie do dąbrowskiego Sądu. W trzech kontrolowanych autobusach zakwestionowano stan techniczny, w tym warunki w jakich przewożone były dzieci do szkoły, które obrazują poniższe zdjęcia. W tych przypadkach zatrzymano dowody rejestracyjne pojazdów. Należy nadmienić, że policjanci dąbrowskiej drogówki nadal cyklicznie będą prowadzić działania ukierunkowane na kontrole przewozu osób wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego, pracownikami Urzędu Marszałkowskiego oraz Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej. Wobec powyższego Policja apeluje do przewoźników, aby przed wyjazdami ze zorganizowanymi grupami dzieci i młodzieży bądź przewozem osób dokonywali ogólnego przeglądu technicznego pojazdów. Natomiast przed dalekimi wyjazdami badania powinny być przeprowadzone na stacjach kontroli niezależnie od posiadanych aktualnych badań. Ważne jest, aby przewożono osoby w warunkach odpowiadającym standardom technicznym, żeby wyeliminować uszkodzenia siedzisk, jakie można zaobserwować na poniższych zdjęciach jednego z kontrolowanych autobusów. Warto inwestować w bezpieczeństwo przewożonych osób! KPP w Dąbrowie Tarnowskiej/KL