Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Koronawirus - testy na przeciwciała IgG w nowej atrakcyjnej cenie

Koronawirus - testy na przeciwciała IgG w nowej atrakcyjnej cenie

Koronawirus - testy na przeciwciała IgG w nowej atrakcyjnej cenie

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że testy serologiczne na obecność przeciwciał IgG wykonywane w Pracowni Analityki dostępne są w nowej, atrakcyjnej cenie 45,00 zł.

Badania serologiczne polegają na wykrywaniu przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na kontakt z wirusem SARS-CoV-2 (nie wykrywają one samego wirusa). Okres inkubacji COVID-19 wynosi od 2-14 dni po ekspozycji, przy czym większość pacjentów wykazuje objawy po około 4-5 dniach. Badania te pozwalają  na  zdiagnozowanie  osób, które  już  przebyły  zakażenie  koronawirusem (np. bezobjawowo) i posiadają we krwi przeciwciała, a zatem nie mają wirusa w wydzielinie dróg oddechowych.

Materiałem do badania jest krew,  która pobierana jest w Pracowni Analityki (I piętro, budynek główny szpitala) przez siedem dni w tygodniu:

- od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 10:00 i od 11:00 do 18:00,

- w soboty i niedziele w godzinach od 7:00 do 9:00.

Do testów nie ma potrzeby być na czczo. Więcej informacji na temat testów wykrywających przeciwciała IgG można uzyskać pod numerem telefonu: 14/644-32-08.

W dąbrowskim szpitalu istnieje również możliwość wykonania odpłatnie testów genetycznych na koronawirusa SARS-CoV-2. Materiał do badań stanowi wymaz z jamy nosowo-gardłowej, który jest pobierany na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym. Wykonanie testu wykrywającego materiał genetyczny wirusa jest podstawą rozpoznania zakażenia SARS-CoV-2. Wykrycie materiału genetycznego wirusa jest możliwe tylko w aktywnej fazie COVID-19. Koszt badania wynosi 450 zł, a jego wyniki można odebrać jeszcze w tym samym dniu, a w wyjątkowych sytuacjach dnia następnego. Przed badaniem nie wolno aplikować donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych, nie należy również przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa. ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że istnieje możliwości otrzymania wyniku testu genetycznego w języku angielskim lub niemieckim w cenie 460 zł.

Rejestracja telefoniczna dla osób zgłaszających się do testów genetycznych w kierunku SARS-CoV-2 czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 20:00 pod numerem telefonu: 14/ 644-32-88.

Osoby zgłaszające się do prywatnych badań w kierunku COVID-19 winny okazać dowód wniesienia opłaty (potwierdzenie przelewu). W tytule przelewu należy wpisać: Badanie COVID-19 oraz imię i nazwisko osoby zgłaszającej się do badania.

Wpłat należy dokonywać na konto nr: 67 9462 0003 2001 0000 4053 0001 lub w kasie szpitala (I piętro).

Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury VAT za badanie winny ten fakt zgłosić w Dziale Księgowości ZOZ - telefon kontaktowy: 14/644-32-54.

Zapraszamy do skorzystania z oferty szpitala.

Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że testy serologiczne na obecność przeciwciał IgG wykonywane w Pracowni Analityki dostępne są w nowej, atrakcyjnej cenie 45,00 zł. Badania serologiczne polegają na wykrywaniu przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na kontakt z wirusem SARS-CoV-2 (nie wykrywają one samego wirusa). Okres inkubacji COVID-19 wynosi od 2-14 dni po ekspozycji, przy czym większość pacjentów wykazuje objawy po około 4-5 dniach. Badania te pozwalają  na  zdiagnozowanie  osób, które  już  przebyły  zakażenie  koronawirusem (np. bezobjawowo) i posiadają we krwi przeciwciała, a zatem nie mają wirusa w wydzielinie dróg oddechowych. Materiałem do badania jest krew,  która pobierana jest w Pracowni Analityki (I piętro, budynek główny szpitala) przez siedem dni w tygodniu: - od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 10:00 i od 11:00 do 18:00, - w soboty i niedziele w godzinach od 7:00 do 9:00. Do testów nie ma potrzeby być na czczo. Więcej informacji na temat testów wykrywających przeciwciała IgG można uzyskać pod numerem telefonu: 14/644-32-08. W dąbrowskim szpitalu istnieje również możliwość wykonania odpłatnie testów genetycznych na koronawirusa SARS-CoV-2. Materiał do badań stanowi wymaz z jamy nosowo-gardłowej, który jest pobierany na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym. Wykonanie testu wykrywającego materiał genetyczny wirusa jest podstawą rozpoznania zakażenia SARS-CoV-2. Wykrycie materiału genetycznego wirusa jest możliwe tylko w aktywnej fazie COVID-19. Koszt badania wynosi 450 zł, a jego wyniki można odebrać jeszcze w tym samym dniu, a w wyjątkowych sytuacjach dnia następnego. Przed badaniem nie wolno aplikować donosowych środków przeciwdrobnoustrojowych, nie należy również przepłukiwać ani wydmuchiwać nosa. ZOZ w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że istnieje możliwości otrzymania wyniku testu genetycznego w języku angielskim lub niemieckim w cenie 460 zł. Rejestracja telefoniczna dla osób zgłaszających się do testów genetycznych w kierunku SARS-CoV-2 czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 - 20:00 pod numerem telefonu: 14/ 644-32-88. Osoby zgłaszające się do prywatnych badań w kierunku COVID-19 winny okazać dowód wniesienia opłaty (potwierdzenie przelewu). W tytule przelewu należy wpisać: Badanie COVID-19 oraz imię i nazwisko osoby zgłaszającej się do badania. Wpłat należy dokonywać na konto nr: 67 9462 0003 2001 0000 4053 0001 lub w kasie szpitala (I piętro). Osoby zainteresowane otrzymaniem faktury VAT za badanie winny ten fakt zgłosić w Dziale Księgowości ZOZ - telefon kontaktowy: 14/644-32-54. Zapraszamy do skorzystania z oferty szpitala.