Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" dostępna dla mieszkańców

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" dostępna dla mieszkańców

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

W tym miesiącu w dąbrowskiej komendzie została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza w miejscach wskazanych przez nich samych, a także usprawnienie współpracy na linii obywatel - policja. Dzięki mapie zagrożeń lokalne społeczeństwo będzie miało duży wpływ na poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

Każda osoba, która zechce zgłosić o jakimkolwiek zagrożeniu będzie mogła to zrobić za pośrednictwem Internetu. Wszystkie informacje, które zostaną zgłoszone Policji będą szczegółowo weryfikowane, a mieszkańcy za pośrednictwem specjalnego portalu będą mieli możliwość sprawdzenia oraz bieżącego aktualizowania stanu zagrożenia w swojej okolicy.

Tworzenie ,,Mapy" zostało poprzedzone wieloma debatami społecznymi podczas, których mieszkańcy mogli zgłaszać swoje uwagi związane z bezpieczeństwem na terenie miasta i powiatu dąbrowskiego.

W obsługę programu mocno zaangażowali się również policjanci z dąbrowskiej komendy. W trakcie przygotowań do uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń uczestniczyli w wielu szkoleniach obrazujących działanie oraz funkcjonalność tego narzędzia.

Liczymy, że społeczeństwo zechce skorzystać z innowacyjnego programu, a kompleksowa i sprawna obsługa zgłoszeń przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu dąbrowskiego.

Strona nie służy jednak do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Każde bowiem naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Prosimy zatem o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji!

files/aktualnosci/2016/09_Wrzesien/15_Krajowa_Mapa_Zagrozen_Bezpieczenstwa_dostepna_dla_mieszkancow/b.png

Źródło:Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej

W tym miesiącu w dąbrowskiej komendzie została uruchomiona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Program ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców, zwłaszcza w miejscach wskazanych przez nich samych, a także usprawnienie współpracy na linii obywatel - policja. Dzięki mapie zagrożeń lokalne społeczeństwo będzie miało duży wpływ na poprawę szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Każda osoba, która zechce zgłosić o jakimkolwiek zagrożeniu będzie mogła to zrobić za pośrednictwem Internetu. Wszystkie informacje, które zostaną zgłoszone Policji będą szczegółowo weryfikowane, a mieszkańcy za pośrednictwem specjalnego portalu będą mieli możliwość sprawdzenia oraz bieżącego aktualizowania stanu zagrożenia w swojej okolicy. Tworzenie ,,Mapy" zostało poprzedzone wieloma debatami społecznymi podczas, których mieszkańcy mogli zgłaszać swoje uwagi związane z bezpieczeństwem na terenie miasta i powiatu dąbrowskiego. W obsługę programu mocno zaangażowali się również policjanci z dąbrowskiej komendy. W trakcie przygotowań do uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń uczestniczyli w wielu szkoleniach obrazujących działanie oraz funkcjonalność tego narzędzia. Liczymy, że społeczeństwo zechce skorzystać z innowacyjnego programu, a kompleksowa i sprawna obsługa zgłoszeń przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu dąbrowskiego. Strona nie służy jednak do zgłaszania potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numerów alarmowych 112, 997. Każde bowiem naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Prosimy zatem o odpowiedzialne korzystanie z aplikacji! Źródło:Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej