1. Ku czci bohaterskim powstańcom

Ku czci bohaterskim powstańcom

W dniu dzisiejszym o godzinie 17.00 w całym kraju, również w Dąbrowie Tarnowskiej, rozległy się dźwięki syren alarmowych. Upamiętniły one godzinę "W" - kiedy wybuchło powstanie warszawskie. Zgromadzeni pod pomnikiem poległych w dąbrowskim parku przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, władz samorządowych, instytucji i stowarzyszeń uczcili w ciszy bohaterskich powstańców. Następnie kwiaty złożyły delegacje: Światowego Związku Żołnierzy AK na czele z Józefem Jaworskim - Prezesem Koła ŚZŻAK w Dąbrowie Tarnowskiej, delegacja samorządu powiatowego z Wiesławem Krajewskim – Starostą Dąbrowskim, Tadeuszem Kwiatkowskim – Wicestarostą, delegacja samorządu gminnego z Burmistrzem Stanisławem Początkiem, Przewodniczącą Rady Miejskiej Bogusławą Serwicką oraz Sekretarzem Gminy Barbarą Sobecką- Mikos. Dziękując wszystkim za udział w uroczystości Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski zaapelował do Burmistrza oraz Radnych gminy Dąbrowa Tarnowska, aby dla uczczenia bohaterskich żołnierzy walczących za wolność ojczyzny, nazwać jedną z ulic, nie posiadających jeszcze nazwy, ulicą Armii Krajowej. Głos zabrał również Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej przypominając o bohaterskiej siedmioosobowej załodze alianckiego bombowca Halifax zestrzelonego nad Dąbrową w nocy 4/5 sierpnia 1944 roku, a spieszących z pomocą dla walczącej Warszawy.