Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Ku czci bohaterskim powstańcom

Ku czci bohaterskim powstańcom

Ku czci bohaterskim powstańcom

W dniu 1 sierpnia 2009 r. o godzinie 17.00 w całym kraju, również w Dąbrowie Tarnowskiej, rozległy się dźwięki syren alarmowych. Upamiętniły one godzinę "W" - kiedy wybuchło powstanie warszawskie. Zgromadzeni pod pomnikiem poległych w dąbrowskim parku przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, Władz Samorządu Powiatu Dąbrowskiego oraz przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, uczcili w ciszy bohaterskich powstańców.

Wieńce oraz wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyły delegacje: Światowego Związku Żołnierzy AK na czele z Józefem Jaworskim - Prezesem Koła ŚZŻAK w Dąbrowie Tarnowskiej, delegacja samorządu powiatowego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim – Wicestarostą Dąbrowskim i Zdzisławem Kogutem – Sekretarzem Powiatu, delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej na czele z Martą Chrabąszcz -Dyrektorem ZSP nr 1 oraz Marią Ząbek - Wicedyrektorem, delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej na czele z Janem Kiljanem – Dyrektorem ZSP nr 2 oraz Krystyną Brzezińską –Wicedyrektorem, delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na czele z Jarosławem Boryczką – Dyrektorem ZSP w Brniu.

W dniu 1 sierpnia 2009 r. o godzinie 17.00 w całym kraju, również w Dąbrowie Tarnowskiej, rozległy się dźwięki syren alarmowych. Upamiętniły one godzinę "W" - kiedy wybuchło powstanie warszawskie. Zgromadzeni pod pomnikiem poległych w dąbrowskim parku przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy AK, Władz Samorządu Powiatu Dąbrowskiego oraz przedstawiciele szkół ponadgimnazjalnych, uczcili w ciszy bohaterskich powstańców. Wieńce oraz wiązanki kwiatów pod pomnikiem złożyły delegacje: Światowego Związku Żołnierzy AK na czele z Józefem Jaworskim - Prezesem Koła ŚZŻAK w Dąbrowie Tarnowskiej, delegacja samorządu powiatowego na czele z Tadeuszem Kwiatkowskim – Wicestarostą Dąbrowskim i Zdzisławem Kogutem – Sekretarzem Powiatu, delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej na czele z Martą Chrabąszcz -Dyrektorem ZSP nr 1 oraz Marią Ząbek - Wicedyrektorem, delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej na czele z Janem Kiljanem – Dyrektorem ZSP nr 2 oraz Krystyną Brzezińską –Wicedyrektorem, delegacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu na czele z Jarosławem Boryczką – Dyrektorem ZSP w Brniu.