Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w powiecie dąbrowskim

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w powiecie dąbrowskim

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w powiecie dąbrowskim

W okresie od 18 lutego do 5 marca 2019 roku odbywała się kwalifikacja wojskowa prowadzona przez Powiatową Komisję Lekarską w Dąbrowie Tarnowskiej. Przed komisją stawali mężczyźni urodzeni w roku 2000 oraz urodzeni w latach 1995-1999, którzy m.in. nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Z grupy podlegającej stawiennictwu przed komisję, około 30 osób nie zgłosiło się do badania, głównie z przyczyny pobytu za granicą. Osoby te teraz trafią do rejestru osób poszukiwanych i będą wzywani przed komisję w 2020 roku. Należy pamiętać, że na osoby, które nie stawiają się do kwalifikacji bez uzasadnionej przyczyny może być m.in. nałożona kara grzywny lub zarządzone przymusowe doprowadzenie przed komisję przez Policję, o czym stanowi ustawa z dnia 21 listopada 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1459). Na podkreślenie zasługuje 100% stawiennictwo przed komisją jakie odnotowano w gminie Mędrzechów i Gręboszów.

Do kwalifikacji zgłosiło się także 26 kobiet, posiadających kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej.

W trakcie trwania komisji osobom zgłaszającym się były przekazywane wiadomości odnośnie służby zawodowej bądź służby w jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej. Zainteresowani służbą, tak mężczyźni jak i kobiety, winni zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, ul. Dąbrowskiego 11.

Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych/gd

W okresie od 18 lutego do 5 marca 2019 roku odbywała się kwalifikacja wojskowa prowadzona przez Powiatową Komisję Lekarską w Dąbrowie Tarnowskiej. Przed komisją stawali mężczyźni urodzeni w roku 2000 oraz urodzeni w latach 1995-1999, którzy m.in. nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Z grupy podlegającej stawiennictwu przed komisję, około 30 osób nie zgłosiło się do badania, głównie z przyczyny pobytu za granicą. Osoby te teraz trafią do rejestru osób poszukiwanych i będą wzywani przed komisję w 2020 roku. Należy pamiętać, że na osoby, które nie stawiają się do kwalifikacji bez uzasadnionej przyczyny może być m.in. nałożona kara grzywny lub zarządzone przymusowe doprowadzenie przed komisję przez Policję, o czym stanowi ustawa z dnia 21 listopada 1967 roku o powszechnym obowiązku obrony Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2018 r. poz. 1459). Na podkreślenie zasługuje 100% stawiennictwo przed komisją jakie odnotowano w gminie Mędrzechów i Gręboszów. Do kwalifikacji zgłosiło się także 26 kobiet, posiadających kwalifikacje przydatne do czynnej służby wojskowej. W trakcie trwania komisji osobom zgłaszającym się były przekazywane wiadomości odnośnie służby zawodowej bądź służby w jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej. Zainteresowani służbą, tak mężczyźni jak i kobiety, winni zgłosić się do Wojskowej Komendy Uzupełnień w Tarnowie, ul. Dąbrowskiego 11. Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych/gd