Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Laur Melpomeny w Dąbrowskim Domu Kultury

Laur Melpomeny w Dąbrowskim Domu Kultury

Laur Melpomeny w Dąbrowskim Domu Kultury

  Po raz ósmy w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny”. Jurorzy podkreślają wysoki poziom prezentacji, organizatorzy podziwiają ogrom pracy przygotowawczej w wybranych szkołach powiatu dąbrowskiego. Niepowodzeniem natomiast zakończył się pomysł przywrócenia kategorii wiekowej szkół ponadgimnazjalnych. Nie zgłosił się do niej ani jeden zespół teatralny.

  W sumie w przeglądzie w ciągu 2 dni wzięło udział 8 grup.

  Organizatorami byli: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy w Radgoszczy, Starostwo Powiatowe w  Dąbrowie Tarnowskiej i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu (wszystkie te podmioty solidarnie ufundowały nagrody).

  Grupy teatralne rywalizowały o tradycyjne plakiety (odpowiednio: złote, srebrne i brązowe laury), laureaci i wyróżnieni  otrzymali także obfite paczki ze słodyczami oraz pakiety promocyjne. Dodatkowo uhonorowano najlepsze szkoły podstawowe za wyniki w poszczególnych kategoriach (puchary zdobyły: największy – SP w Radgoszczy, za II lokatę PSP w Lipinach, za trzecią PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

  Patronat przyjął Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, który wręczył laureatom i wyróżnionym nagrody i dyplomy.

  Prezentacje konkursowe oceniała komisja powołana przez organizatorów w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca – MCK „Sokół”), Rafał Głowacz, Edmund Wilk, Renata Klimek. Po oglądnięciu 8 spektakli konkursowych przyznała następujące nagrody:

 szkoły podstawowe, klasy I-III:

 

I miejsce i „Złoty Laur Melpomeny” -  „LIGA AKTORSKICH MISTRZÓW” (SP w Lipinach) za spektakl „Przygoda niegrzecznej Żabusi”

II miejsce i „Srebrny Laur Melpomeny”- „MAŁY KRACH” (Punkt Filialny w Małcu – SP w Radgoszczy) za spektakl „Humba, bumba, bang”

III miejsce i „Brązowy Laur Melpomeny” - „RADGOSKIE SMYKI” (SP w Radgoszczy) za spektakl „Kopciuszek Leniuszek”

szkoły podstawowe, klasy IV-VI:

I miejsce i „Złoty Laur Melpomeny” - „STOKROTKI” (SP w Radgoszczy) za spektakl „Latarenka”

II miejsce i „Srebrny Laur Melpomeny”- „AMULET” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „W poszukiwaniu szczęścia”

III miejsce i „Brązowy Laur Melpomeny” - „SZKOLNY KLUB TEATRALNY DWÓJKA” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „Skrzydła nadziei”,

wyróżnienie - „KURTYNA” (SP w Zarzeczu Dużym) za spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”,

gimnazja:

I miejsce i „Złoty Laur Melpomeny” - „AWANTURKA” (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „Kabaret Szalone Drożdżówki”.

Dodatkowo jury przyznało indywidualne nagrody aktorskie, które otrzymali:

- Joanna Marek („Awanturka” z PG nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)

- Marcin Minor („Amulet” z PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).

  Po raz ósmy w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się Przegląd Amatorskich Zespołów Teatralnych „Laur Melpomeny”. Jurorzy podkreślają wysoki poziom prezentacji, organizatorzy podziwiają ogrom pracy przygotowawczej w wybranych szkołach powiatu dąbrowskiego. Niepowodzeniem natomiast zakończył się pomysł przywrócenia kategorii wiekowej szkół ponadgimnazjalnych. Nie zgłosił się do niej ani jeden zespół teatralny.   W sumie w przeglądzie w ciągu 2 dni wzięło udział 8 grup.   Organizatorami byli: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy w Radgoszczy, Starostwo Powiatowe w  Dąbrowie Tarnowskiej i Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu (wszystkie te podmioty solidarnie ufundowały nagrody).   Grupy teatralne rywalizowały o tradycyjne plakiety (odpowiednio: złote, srebrne i brązowe laury), laureaci i wyróżnieni  otrzymali także obfite paczki ze słodyczami oraz pakiety promocyjne. Dodatkowo uhonorowano najlepsze szkoły podstawowe za wyniki w poszczególnych kategoriach (puchary zdobyły: największy – SP w Radgoszczy, za II lokatę PSP w Lipinach, za trzecią PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).   Patronat przyjął Starosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, który wręczył laureatom i wyróżnionym nagrody i dyplomy.   Prezentacje konkursowe oceniała komisja powołana przez organizatorów w składzie: Ilona Stanaszek (Przewodnicząca – MCK „Sokół”), Rafał Głowacz, Edmund Wilk, Renata Klimek. Po oglądnięciu 8 spektakli konkursowych przyznała następujące nagrody:  szkoły podstawowe, klasy I-III:   I miejsce i „Złoty Laur Melpomeny” -  „LIGA AKTORSKICH MISTRZÓW” (SP w Lipinach) za spektakl „Przygoda niegrzecznej Żabusi” II miejsce i „Srebrny Laur Melpomeny”- „MAŁY KRACH” (Punkt Filialny w Małcu – SP w Radgoszczy) za spektakl „Humba, bumba, bang” III miejsce i „Brązowy Laur Melpomeny” - „RADGOSKIE SMYKI” (SP w Radgoszczy) za spektakl „Kopciuszek Leniuszek” szkoły podstawowe, klasy IV-VI: I miejsce i „Złoty Laur Melpomeny” - „STOKROTKI” (SP w Radgoszczy) za spektakl „Latarenka” II miejsce i „Srebrny Laur Melpomeny”- „AMULET” (PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „W poszukiwaniu szczęścia” III miejsce i „Brązowy Laur Melpomeny” - „SZKOLNY KLUB TEATRALNY DWÓJKA” (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „Skrzydła nadziei”, wyróżnienie - „KURTYNA” (SP w Zarzeczu Dużym) za spektakl „Ania z Zielonego Wzgórza”, gimnazja: I miejsce i „Złoty Laur Melpomeny” - „AWANTURKA” (Publiczne Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) za spektakl „Kabaret Szalone Drożdżówki”. Dodatkowo jury przyznało indywidualne nagrody aktorskie, które otrzymali: - Joanna Marek („Awanturka” z PG nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) - Marcin Minor („Amulet” z PSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej).