Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Laureaci wojewódzkiej akcji

Laureaci wojewódzkiej akcji

Laureaci wojewódzkiej akcji

Dwie uczennice z powiatu dąbrowskiego zostały laureatkami Małopolskiej Akcji "Unikaj zagrożeń". Czołowe lokaty w województwie zapewniły sobie podczas finału konkursu zorganizowanego przedwczoraj w Krakowie. 
Akcja trwała od kilkunastu miesięcy. Polegała na upowszechnianiu wśród dzieci i młodzieżu wiedzy na temat bezpieczeństwa. I to nie tylko drogowego, ale także unikania zagrożeń w domu, szkole, przeciwdziałaniu uzależnieniom. W przedsięwzięcie zaangażował się Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, kuratorium, TS Wisła oraz Psychologiczne Centrum Edukacyne. Na krakowski finał pojechali laureaci powiatowych eliminacji. Tam ich wiedzę sprawdzała komisja, w której zasiedli przedstawiciele współorganizatorów. Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe, a w każdej z nich startowało 22 uczniów z całej Małopolski. Duży sukces w tej stawce odniosły reprezentantki powiatu dąbrowskiego. W kategorii uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce w województwie zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Kinga Borek (opiekun Barbara Berger). Sporym osiągnięciem było też drugie miejsce wśród gimnazjalistów, wywalczone przez Annę Tokarz z gimnazjum w Oleśnie (opiekun Marta Szczebak). Udział w sukcesie uczennic mają także dąbrowscy policjanci. Zwłaszcza zaś nadkom. Maciej Kisielka w sekcji prewencji KPP, który współpracował ze szkołami na etapie przygotowań do akcji.

 

Źródło: Gazeta Krakowska

Dwie uczennice z powiatu dąbrowskiego zostały laureatkami Małopolskiej Akcji "Unikaj zagrożeń". Czołowe lokaty w województwie zapewniły sobie podczas finału konkursu zorganizowanego przedwczoraj w Krakowie.  Akcja trwała od kilkunastu miesięcy. Polegała na upowszechnianiu wśród dzieci i młodzieżu wiedzy na temat bezpieczeństwa. I to nie tylko drogowego, ale także unikania zagrożeń w domu, szkole, przeciwdziałaniu uzależnieniom. W przedsięwzięcie zaangażował się Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji, kuratorium, TS Wisła oraz Psychologiczne Centrum Edukacyne. Na krakowski finał pojechali laureaci powiatowych eliminacji. Tam ich wiedzę sprawdzała komisja, w której zasiedli przedstawiciele współorganizatorów. Uczestników podzielono na trzy kategorie wiekowe, a w każdej z nich startowało 22 uczniów z całej Małopolski. Duży sukces w tej stawce odniosły reprezentantki powiatu dąbrowskiego. W kategorii uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce w województwie zajęła uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej Kinga Borek (opiekun Barbara Berger). Sporym osiągnięciem było też drugie miejsce wśród gimnazjalistów, wywalczone przez Annę Tokarz z gimnazjum w Oleśnie (opiekun Marta Szczebak). Udział w sukcesie uczennic mają także dąbrowscy policjanci. Zwłaszcza zaś nadkom. Maciej Kisielka w sekcji prewencji KPP, który współpracował ze szkołami na etapie przygotowań do akcji.   Źródło: Gazeta Krakowska