Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Lawina wniosków o likwidacje szkół

Lawina wniosków o likwidacje szkół

Lawina wniosków o likwidacje szkół

Gorąca atmosfera panuje w Kuratorium Oświaty. Oznacza to, że rok 2005 będzie kolejnym okresem cięć i oszczędności w lokalnym szkolnictwie. Obecnie na opinię kuratorium czeka kilkanaście uchwał intencyjnych samorządów w tym m.in. Tarnowa i Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie radni zamierzają zlikwidować szkoły w Sutkowie i Lipinach. 

Ostateczny głos w sprawie przekształceń należy do małopolskiej kurator Elżbiety Lęcznarowicz. „Jesteśmy przygotowani na protesty rodziców, żadnej decyzji nie podejmiemy bez sprawdzenia ich racji” – obiecuje szefowa tarnowskiej delegatury kuratorium Elżbieta Chrząszcz. Pracownicy kuratorium podczas przygotowywania opinii sprawdzają wiele czynników, w tym m.in. odczucia społeczne mieszkańców. To nie przypadek, że akurat teraz na opinię czeka kilkanaście uchwał intencyjnych. Zamiar likwidacji, już z opinią kuratorium, musi bowiem zostać ogłoszony do końca lutego, czyli na sześć miesięcy przed początkiem nowego roku szkolnego. 

Źródło: Radio MAKS

Gorąca atmosfera panuje w Kuratorium Oświaty. Oznacza to, że rok 2005 będzie kolejnym okresem cięć i oszczędności w lokalnym szkolnictwie. Obecnie na opinię kuratorium czeka kilkanaście uchwał intencyjnych samorządów w tym m.in. Tarnowa i Dąbrowy Tarnowskiej, gdzie radni zamierzają zlikwidować szkoły w Sutkowie i Lipinach.  Ostateczny głos w sprawie przekształceń należy do małopolskiej kurator Elżbiety Lęcznarowicz. „Jesteśmy przygotowani na protesty rodziców, żadnej decyzji nie podejmiemy bez sprawdzenia ich racji” – obiecuje szefowa tarnowskiej delegatury kuratorium Elżbieta Chrząszcz. Pracownicy kuratorium podczas przygotowywania opinii sprawdzają wiele czynników, w tym m.in. odczucia społeczne mieszkańców. To nie przypadek, że akurat teraz na opinię czeka kilkanaście uchwał intencyjnych. Zamiar likwidacji, już z opinią kuratorium, musi bowiem zostać ogłoszony do końca lutego, czyli na sześć miesięcy przed początkiem nowego roku szkolnego.  Źródło: Radio MAKS