Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Lekcja historii o „Żołnierzach Wyklętych”

Lekcja historii o „Żołnierzach Wyklętych”

Lekcja historii o „Żołnierzach Wyklętych”

W piątek 19 lutego br. o godz.16:00 w Dąbrowskim Domu Kultury odbędzie się bardzo ciekawa lekcja historii o Żołnierzach Wyklętych. Jej głównym realizatorem będzie Tadeusz Marek Płużański - dziennikarz, historyk i publicysta.

Lekcja historii będzie doskonałą okazją do promocji pierwszego filmu fabularnego o Żołnierzach Wyklętych - „Historii Roja", pokazywanego w „Sokole" premierowo od 4 marca w okresie 2 tygodni. DDK wraz z Referatem Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego przygotowują ponadto wystawę tematyczną, która w marcu zostanie zaprezentowana publiczności w Ośrodku Spotkania Kultur (była synagoga).

Tadeusz Marek Płużański jest synem prof. Tadeusza Płużańskiego, naukowca, więźnia stalinowskiego, członka TAP. Ukończył studia historyczne. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w „Biuletynie Informacyjnym" ŚZŻAK, „Najwyższym CZASIE!", „Naszej Polsce", „Uważam Rze", „W sieci', „Do Rzeczy", „Tygodniku Solidarność", „Gazecie Polskiej Codziennie" i „Gazecie Polskiej". Pełni funkcję szefa działu opinie w „Super Expressie". Jest autorem wydanej w 2011 r. książki „Bestie", zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich.

Spotkanie odbędzie się z inicjatywy Wiesława Krajewskiego Posła na Sejm RP.

Wstęp wolny!

files/aktualnosci/2016/02_Luty/16_Lekcja_historii_o _Zolnierzach_Wykletych/zw_big.jpg

DDK/MS

W piątek 19 lutego br. o godz.16:00 w Dąbrowskim Domu Kultury odbędzie się bardzo ciekawa lekcja historii o Żołnierzach Wyklętych. Jej głównym realizatorem będzie Tadeusz Marek Płużański - dziennikarz, historyk i publicysta. Lekcja historii będzie doskonałą okazją do promocji pierwszego filmu fabularnego o Żołnierzach Wyklętych - „Historii Roja", pokazywanego w „Sokole" premierowo od 4 marca w okresie 2 tygodni. DDK wraz z Referatem Promocji, Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego przygotowują ponadto wystawę tematyczną, która w marcu zostanie zaprezentowana publiczności w Ośrodku Spotkania Kultur (była synagoga). Tadeusz Marek Płużański jest synem prof. Tadeusza Płużańskiego, naukowca, więźnia stalinowskiego, członka TAP. Ukończył studia historyczne. Specjalizuje się w powojennej historii Polski. Współpracuje ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej. Publikuje m.in. w „Biuletynie Informacyjnym" ŚZŻAK, „Najwyższym CZASIE!", „Naszej Polsce", „Uważam Rze", „W sieci', „Do Rzeczy", „Tygodniku Solidarność", „Gazecie Polskiej Codziennie" i „Gazecie Polskiej". Pełni funkcję szefa działu opinie w „Super Expressie". Jest autorem wydanej w 2011 r. książki „Bestie", zawierającej zapis reporterskiego śledztwa dotyczącego funkcjonariuszy stalinowskich. Spotkanie odbędzie się z inicjatywy Wiesława Krajewskiego Posła na Sejm RP. Wstęp wolny! DDK/MS