Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Lekcje tematyczne „Powstanie Styczniowe 1863 -1864”

Lekcje tematyczne „Powstanie Styczniowe 1863 -1864”

Lekcje tematyczne „Powstanie Styczniowe 1863 -1864”

W dniach 13-15 lutego br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się lekcje tematyczne nt. wybuchu i przebiegu Powstania Styczniowego.

Uczniów na lekcjach tematycznych powitali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk wraz z dyrektorami szkół Robertem Panterą i Michałem Wolakiem oraz nauczycielami prowadzącymi lekcje Przemysławem Kołodziejem i Włodzimierzem Piaseckim.

W każdej z tych dwóch szkół ponadpodstawowych odbyły się dwie lekcje, na których została poruszona historia największego w XIX wieku polskiego zrywu narodowego jakim było Powstanie styczniowe. Historycy przybliżyli młodym ludziom biografie naszych rodaków, którzy brali czynny udział w powstaniu m.in. Edward Dunajewski, Paweł Zieliński, Andrzej Niedzielski, Józef Pieprzak. Lekcje tematyczne miały na celu podniesienie świadomości historycznej i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii ziem polskich i ziemi dąbrowskiej.

Zajęcia odbyły się dzięki zawartemu partnerstwu między SSPD i wyżej wymienionymi szkołami w związku z realizowanym przez Stowarzyszenie projektem pn. „Powstanie Styczniowe – 160. rocznica” dofinansowanym ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”.

W dniach 13-15 lutego br. w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyły się lekcje tematyczne nt. wybuchu i przebiegu Powstania Styczniowego. Uczniów na lekcjach tematycznych powitali: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Dąbrowski Krzysztof Bryk wraz z dyrektorami szkół Robertem Panterą i Michałem Wolakiem oraz nauczycielami prowadzącymi lekcje Przemysławem Kołodziejem i Włodzimierzem Piaseckim. W każdej z tych dwóch szkół ponadpodstawowych odbyły się dwie lekcje, na których została poruszona historia największego w XIX wieku polskiego zrywu narodowego jakim było Powstanie styczniowe. Historycy przybliżyli młodym ludziom biografie naszych rodaków, którzy brali czynny udział w powstaniu m.in. Edward Dunajewski, Paweł Zieliński, Andrzej Niedzielski, Józef Pieprzak. Lekcje tematyczne miały na celu podniesienie świadomości historycznej i postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii ziem polskich i ziemi dąbrowskiej. Zajęcia odbyły się dzięki zawartemu partnerstwu między SSPD i wyżej wymienionymi szkołami w związku z realizowanym przez Stowarzyszenie projektem pn. „Powstanie Styczniowe – 160. rocznica” dofinansowanym ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”. Dofinansowano ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego„Powstanie Styczniowe 1863 – 1864”