Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Lepsze drogi i bezpieczne pobocza

Lepsze drogi i bezpieczne pobocza

Lepsze drogi i bezpieczne pobocza

Ruszyły prace modernizacyjne drogi wojewódzkiej nr 975 na odcinku pomiędzy Dąbrową Tarnowską, a Wojniczem. Na początek powstanie rondo w Żabnie, będzie też asfalt na 8-kilometrowym odcinku drogi w okolicach tej miejscowości i chodniki. Kierowcy wreszcie przestaną narzekać na jakość drogi, a piesi będą czuć się bezpieczniej i to już za 18 miesięcy, bo właśnie tyle mają trwać prace. 

Inwestycja będzie kosztować prawie 11,5 mln zł. Marszałek Małopolski Janusz Sepioł zapowiada, że w tym roku remonty dróg w województwie będą zakrojone na bardzo szeroką skalę. Cały program naprawy dróg opiewa na 150 mln. złotych, to prawie drugie tyle co w roku ubiegłym. 
Remonty dróg w Małopolsce - tak jak ten w przypadku modernizacji odcinka drogi Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz - współfinansowane są ze środków europejskich. 

Źródło: RDN - Małopolska

Ruszyły prace modernizacyjne drogi wojewódzkiej nr 975 na odcinku pomiędzy Dąbrową Tarnowską, a Wojniczem. Na początek powstanie rondo w Żabnie, będzie też asfalt na 8-kilometrowym odcinku drogi w okolicach tej miejscowości i chodniki. Kierowcy wreszcie przestaną narzekać na jakość drogi, a piesi będą czuć się bezpieczniej i to już za 18 miesięcy, bo właśnie tyle mają trwać prace.  Inwestycja będzie kosztować prawie 11,5 mln zł. Marszałek Małopolski Janusz Sepioł zapowiada, że w tym roku remonty dróg w województwie będą zakrojone na bardzo szeroką skalę. Cały program naprawy dróg opiewa na 150 mln. złotych, to prawie drugie tyle co w roku ubiegłym.  Remonty dróg w Małopolsce - tak jak ten w przypadku modernizacji odcinka drogi Dąbrowa Tarnowska - Wojnicz - współfinansowane są ze środków europejskich.  Źródło: RDN - Małopolska