Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Lepszy budżet dla DDK

Lepszy budżet dla DDK

Lepszy budżet dla DDK

260 tysięcy złotych, czyli o 40 tysięcy złotych więcej otrzyma w tym roku Dąbrowski Dom Kultury. Budzet ten pozwoli na bezpieczne funkcjonowanie placówki i dofinansowanie najważniejszych zespołów i imprez, nowych dużych imprez DDK nie planuje. 

- 260-cio tys. budżet nie jest może budżetem dużym, ale dla DDK jest on wyższy niż roku ubiegłym. Dodatkowe pieniądze będą przeznaczone na utrzymanie zespołu ludowego "Nieczajnianie", orkiestry dętej i organizację Dni Dąbrowy - mówi zadowolony dyrektor Paweł Chojnowski. 

Największą imprezą w tym roku mają być dni miasta w lipcu. DDK zamierza organizować je tylko dla Dąbrowy, a nie jak w ubiegłym roku całego Powiśla Dąbrowskiego. Potrwają one przez tydzień, wypełnią je imprezy rekreacyjne, sportowe, kulturalne, a zakończeniem będzie spotkanie z folklorem. W tym roku na Dąbrowe przypada kolej organizacji Święta Truskawki. 

Nowym pomysłem jest powołanie Rady Kultury Dąbrowskiej, w skład której wchodziliby przedstawciele instytucji, szkół i organizacji. Zajmowałaby się ona opiniowaniem i koordynacją imprez odbywających się w gminie. W planach jest również festyn lotniczy w Morzychnie. 

Nowością w ofercie DDK są trwające już warsztaty dziennikarskie, w których bierze udział 10 osób, głównie młodzieży gimnazjalnej. Ich efektem będzie własne pismo młodzieżowe, miesięcznik o tematyce społeczno - kulturalnej. Trwają także starania o przyjęcie klubu dyskusyjnego działającego przy DDK do ogólnopolskiej federacji klubów. Dzięki temu można byłoby urządzać prezentacje wartościowych, niekomercyjnych filmów i organizować spotkania i prelekcje z ich twórcami. (baja) 

Źródło: Dziennik Polski

260 tysięcy złotych, czyli o 40 tysięcy złotych więcej otrzyma w tym roku Dąbrowski Dom Kultury. Budzet ten pozwoli na bezpieczne funkcjonowanie placówki i dofinansowanie najważniejszych zespołów i imprez, nowych dużych imprez DDK nie planuje.  - 260-cio tys. budżet nie jest może budżetem dużym, ale dla DDK jest on wyższy niż roku ubiegłym. Dodatkowe pieniądze będą przeznaczone na utrzymanie zespołu ludowego "Nieczajnianie", orkiestry dętej i organizację Dni Dąbrowy - mówi zadowolony dyrektor Paweł Chojnowski.  Największą imprezą w tym roku mają być dni miasta w lipcu. DDK zamierza organizować je tylko dla Dąbrowy, a nie jak w ubiegłym roku całego Powiśla Dąbrowskiego. Potrwają one przez tydzień, wypełnią je imprezy rekreacyjne, sportowe, kulturalne, a zakończeniem będzie spotkanie z folklorem. W tym roku na Dąbrowe przypada kolej organizacji Święta Truskawki.  Nowym pomysłem jest powołanie Rady Kultury Dąbrowskiej, w skład której wchodziliby przedstawciele instytucji, szkół i organizacji. Zajmowałaby się ona opiniowaniem i koordynacją imprez odbywających się w gminie. W planach jest również festyn lotniczy w Morzychnie.  Nowością w ofercie DDK są trwające już warsztaty dziennikarskie, w których bierze udział 10 osób, głównie młodzieży gimnazjalnej. Ich efektem będzie własne pismo młodzieżowe, miesięcznik o tematyce społeczno - kulturalnej. Trwają także starania o przyjęcie klubu dyskusyjnego działającego przy DDK do ogólnopolskiej federacji klubów. Dzięki temu można byłoby urządzać prezentacje wartościowych, niekomercyjnych filmów i organizować spotkania i prelekcje z ich twórcami. (baja)  Źródło: Dziennik Polski