1. Licealiada - turniej szachowy szkół ponadgimnazjalnych

Licealiada - turniej szachowy szkół ponadgimnazjalnych

Nr

Wabno Wojciech

4+2

II

W dniu 20 listopada 2013 roku, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się Powiatowy Indywidualny Turniej Szachowy Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady organizowany przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy oraz samorząd powiatowy. W kategorii dziewcząt reprezentację wystawił tylko Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 (dwie uczennice), natomiast chłopcy reprezentowali szkoły średnie z Dąbrowy Tarnowskiej i Szczucina. Turniej był przeprowadzony systemem „każdy z każdym” dla 8-miu zawodników, wg tabeli kojarzeń. Dziewczęta grały razem z chłopcami, ale ich wynik nie był brany pod uwagę w konkurencji chłopców. Rozgrywki były emocjonujące aż do ostatniej rundy, w której rozstrzygnięcia na poszczególnych szachownicach decydowały o kolejności zajętych miejsc. Wynik tego turnieju przedstawia w załączona tabela. Nr Nazwisko i imię Szkoła 1 2 3 4 5 6 7 8 Punkty chł + dziew Zajęte miejsce 1 Curyło Sebastian PCEiKZ w Szczucinie X 1 1 1 1 1 1 1 5+2 I 2 Curyło Wojciech PCEiKZ w Szczucinie 0 X 0 0 0 1 0 0 1+0 V 3 Dzierżęga Joanna ZSP 2 w Dąbrowie T 0 1 X 1 1 1 1 0 1+4 I 4 Żurawski Krzysztof ZSP 2 w Dąbrowie T 0 1 0 X 0 1 0 0 2+0 IV 5 Kaczor Rafał PCEiKZ w Szczucinie 0 1 0 1 X 1 1 0 3+1 V 6 Gadawski Mateusz ZSP 2 w Dąbrowie T 0 0 0 0 0 X 0 0 0+0 X 7 Kiwior Aneta ZSP 2 w Dąbrowie T 0 1 0 1 0 1 X 0 0+3 II 8 Wabno Wojciech ZSP 2 w Dąbrowie T 0 1 1 1 1 1 1 X 4+2 II Szachistów ze Szczucina z Powiatowego Centrum Edukacji i Kształcenia Zawodowego prowadził Lesław Dąbroś. Uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 do rozgrywek przygotował Janusz Wątroba, który był zarazem sędzią zawodów. Nagrody i dyplomy dla uczestników zawodów zostały zakupione ze środków dotacji Powiatu Dąbrowskiego przekazanej Powiatowemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu w Dąbrowie Tarnowskiej na realizację zadania pn. „Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży szkół z terenu Powiatu Dąbrowskiego w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego." Nagrody dla zwycięskich drużyn, w imieniu Starosty Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego wręczył Jan Kiljan Dyrektor ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej.