Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Likwidacja barier w Powiecie Dąbrowskim

Likwidacja barier w Powiecie Dąbrowskim

Likwidacja barier w Powiecie Dąbrowskim

Wczoraj Starosta Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Skarbnik Powiatu Maria Sztorc zawarli umowę z Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Martą Mordarską w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”.

Na likwidację barier transportowych i architektonicznych Oddział Małopolski przyznał naszemu powiatowi ponad 745 tysięcy zł. Przekazane przez Oddział Małopolski PFRON dofinansowanie przeznaczone będzie na zakup dwóch autobusów i likwidację barier architektonicznych.

Autobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami zakupione zostaną na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenia „Otwarte Serce” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie. Bariery architektoniczne zlikwidowane zostaną w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. W Urzędzie Gminy w Oleśnie wybudowana zostanie winda, natomiast w Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dostosowane będą łazienki.

Wczoraj Starosta Lesław Wieczorek i Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Skarbnik Powiatu Maria Sztorc zawarli umowę z Dyrektor Małopolskiego Oddziału PFRON Martą Mordarską w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III”. Na likwidację barier transportowych i architektonicznych Oddział Małopolski przyznał naszemu powiatowi ponad 745 tysięcy zł. Przekazane przez Oddział Małopolski PFRON dofinansowanie przeznaczone będzie na zakup dwóch autobusów i likwidację barier architektonicznych. Autobusy przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami zakupione zostaną na potrzeby podopiecznych Stowarzyszenia Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Pomocna Dłoń” w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Stowarzyszenia „Otwarte Serce” Rodziców, Opiekunów i Przyjaciół na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Szczucinie. Bariery architektoniczne zlikwidowane zostaną w Szkole Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. W Urzędzie Gminy w Oleśnie wybudowana zostanie winda, natomiast w Zespole Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej do potrzeb osób z niepełnosprawnościami dostosowane będą łazienki.