1. Lipcowy numer "Powiśla Dąbrowskiego"

Lipcowy numer "Powiśla Dąbrowskiego"

Lipcowy numer

W kioskach i sklepach w Dąbrowie Tarnowskiej oraz w pozostałych gminach powiatu dąbrowskiego można kupić lipcowe wydanie miesięcznika społeczno - informacyjnego „Powiśle Dąbrowskie”. Nowy numer czasopisma poświęcony jest czerwcowym powodziom i podtopieniom, które miały miejsce w całym powiecie dąbrowskim, a przede wszystkim w gminie Bolesław. Ponadto piszemy o możliwościach pozyskania funduszy z nowej perspektywy finansowej, absolutorium dla zarządu powiatu dąbrowskiego oraz burmistrza Szczucina Jana Sipiora. W lipcowym „Powiślu Dąbrowskim” można też obejrzeć fotorelacje z 50. Konkursu „Malowana Chata” i 10. Święta Truskawki oraz Festiwalu Przedszkolaków, który zorganizowano w Mędrzechowie. Przygotowaliśmy również relacje z wydarzeń szkolnych w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie i Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, konkursu recytatorskiego w Oleśnie oraz zakończenia roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Ciekawymi i nietypowymi wydarzeniami, o których piszemy w lipcowym wydaniu czasopisma, były Festyn Rodzinny w Dąbrówkach Breńskich oraz warsztaty garncarskie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Oleśnie, które zorganizowano dla nich pod Wieżycą w Oleśnicy. Okładkę zdobią dziewczęta z zespołu „Voce” działającego przy DDK, które zdobyły drugie miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Białymstoku. Wydawcą czasopisma informacyjno – społecznego „Powiśle Dąbrowskie” jest Dąbrowski Dom Kultury. Można je kupić w wybranych kioskach i sklepach na terenie powiatu dąbrowskiego.