Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Litewska młodzież z Nemenczyna w Dąbrowie Tarnowskiej

Litewska młodzież z Nemenczyna w Dąbrowie Tarnowskiej

Litewska młodzież z Nemenczyna w Dąbrowie Tarnowskiej

Litwini najwyraźniej polubili Powiśle. Dopiero co zakończył się obóz sportowy dla wywodzącej się ze "środowisk polonijnych" młodzieży z rejonu wileńskiego, a w Dąbrowie Tarnowskiej przebywa już kolejna grupa nastolatków z Litwy. Tym razem są to gimnazjaliści z Niemenczyna (na zdjęciu).
Pobyt trzydziestoosobowej grupy i jej opiekunów zorganizowała gmina. To element walacyjnej "wymiany młodzieży". Od początku sierpnia na Litwie przebywają bowiem gimnazjaliści z Dąbrowy Tarnowskiej. Goście z Niemenczyna zakwaterowani zostali w dąbrowskiej Szkole Podstawowej nr 1. Podczas pobytu w Polsce zwiedzą nie tylko Powiśle, a także Kraków, Wieliczkę, Krynicę i prawdopodobnie Zakopane.

Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska i Gazeta Krakowska

Litwini najwyraźniej polubili Powiśle. Dopiero co zakończył się obóz sportowy dla wywodzącej się ze "środowisk polonijnych" młodzieży z rejonu wileńskiego, a w Dąbrowie Tarnowskiej przebywa już kolejna grupa nastolatków z Litwy. Tym razem są to gimnazjaliści z Niemenczyna (na zdjęciu).Pobyt trzydziestoosobowej grupy i jej opiekunów zorganizowała gmina. To element walacyjnej "wymiany młodzieży". Od początku sierpnia na Litwie przebywają bowiem gimnazjaliści z Dąbrowy Tarnowskiej. Goście z Niemenczyna zakwaterowani zostali w dąbrowskiej Szkole Podstawowej nr 1. Podczas pobytu w Polsce zwiedzą nie tylko Powiśle, a także Kraków, Wieliczkę, Krynicę i prawdopodobnie Zakopane. Źródło: Urząd Gminy Dąbrowa Tarnowska i Gazeta Krakowska