Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzi recytatorzy uczcili 105. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Młodzi recytatorzy uczcili 105. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Młodzi recytatorzy uczcili 105. Rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Po raz pierwszy w nowej, pięknej siedzibie Gminnej Biblioteki w Radgoszczy, a po raz dziewiąty w historii odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości”. O laury i wyróżnienia walczyli uczniowie ze szkół podstawowych z gmin: Dąbrowa Tarnowska i Radgoszcz, niestety bez udziału szkół ponadpodstawowych z powiatu dąbrowskiego, stąd decyzja organizatorów o rezygnacji z tej kategorii wiekowej w przyszłości i rozszerzeniu oferty dla uczniów klas V-VIII z całego powiatu.

Organizatorami konkursu są: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy i Gminna Biblioteka w Radgoszczy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie (pełniąca zadania biblioteki powiatowej).

W rywalizacji wzięło udział 36 uczestników reprezentujących 9 szkół. Komisja artystyczna w składzie: Paweł Chojnowski (Przewodniczący), Małgorzata Morawiec, Alicja Błocho, Agnieszka Golemo po wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii klas V-VI ze szkół podstawowych:

  • I miejsce ex aequo – Maria Chmura (SP w Smęgorzowie) i Martyna Cudak (SP w Zarzeczu Dużym)
  • II miejsce ex aequo – Karolina Kaleta (SP w Radgoszczy) i Edyta Toczek (SP w Gruszowie Wielkim)
  • III miejsce ex aequo – Julia Koza (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Amelia Wąchała (SP w Radgoszczy)
  • wyróżnienia: Anna Burzec (SP w Radgoszczy) i Wiktoria Pikul (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej),

w kategorii klas VII-VIII ze szkół podstawowych:

  • I miejsce – Milena Musiał (SP w Gruszowie Wielkim)
  • II miejsce ex aequo – Maria Skrzek (SP w Radgoszczy) i Dariusz Knutelski (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej)
  • III miejsce ex aequo – Katarzyna Toczek (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Adam Ciąbor (SP w Nieczajnie Górnej)
  • wyróżnienie – Oliwia Sowa (SP w Luszowicach).

Nagrody książkowe (I-III miejsca i wyróżnienia) oraz poczęstunek i dyplomy dla wszystkich uczestników ufundowali organizatorzy konkursu.

Po raz pierwszy w nowej, pięknej siedzibie Gminnej Biblioteki w Radgoszczy, a po raz dziewiąty w historii odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski „Od niepodległości do niepodległości”. O laury i wyróżnienia walczyli uczniowie ze szkół podstawowych z gmin: Dąbrowa Tarnowska i Radgoszcz, niestety bez udziału szkół ponadpodstawowych z powiatu dąbrowskiego, stąd decyzja organizatorów o rezygnacji z tej kategorii wiekowej w przyszłości i rozszerzeniu oferty dla uczniów klas V-VIII z całego powiatu. Organizatorami konkursu są: Dąbrowski Dom Kultury, Urząd Gminy i Gminna Biblioteka w Radgoszczy oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie (pełniąca zadania biblioteki powiatowej). W rywalizacji wzięło udział 36 uczestników reprezentujących 9 szkół. Komisja artystyczna w składzie: Paweł Chojnowski (Przewodniczący), Małgorzata Morawiec, Alicja Błocho, Agnieszka Golemo po wysłuchaniu prezentacji postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia: w kategorii klas V-VI ze szkół podstawowych: I miejsce ex aequo – Maria Chmura (SP w Smęgorzowie) i Martyna Cudak (SP w Zarzeczu Dużym) II miejsce ex aequo – Karolina Kaleta (SP w Radgoszczy) i Edyta Toczek (SP w Gruszowie Wielkim) III miejsce ex aequo – Julia Koza (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Amelia Wąchała (SP w Radgoszczy) wyróżnienia: Anna Burzec (SP w Radgoszczy) i Wiktoria Pikul (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej), w kategorii klas VII-VIII ze szkół podstawowych: I miejsce – Milena Musiał (SP w Gruszowie Wielkim) II miejsce ex aequo – Maria Skrzek (SP w Radgoszczy) i Dariusz Knutelski (SP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej) III miejsce ex aequo – Katarzyna Toczek (SP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej) i Adam Ciąbor (SP w Nieczajnie Górnej) wyróżnienie – Oliwia Sowa (SP w Luszowicach). Nagrody książkowe (I-III miejsca i wyróżnienia) oraz poczęstunek i dyplomy dla wszystkich uczestników ufundowali organizatorzy konkursu.
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG