Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzi Węgrzy w dąbrowskim Gimnazjum nr 2

Młodzi Węgrzy w dąbrowskim Gimnazjum nr 2

Młodzi Węgrzy w dąbrowskim Gimnazjum nr 2

Powiat dąbrowski od kilku lat ściśle współpracuje z samorządem XVIII Dzielnicy Budapesztu. W ramach tej współpracy w stolicy powiatu gościła grupa młodzieży gimnazjalnej wraz z nauczycielami. Jednym z punktów pobytu była wizyta węgierskich uczniów w dąbrowskim Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego.

Goście uczestniczyli w obchodach Święta Szkoły.

Po oficjalnej części, która odbyła się na sali gimnastycznej, Węgrzy zwiedzili wystawę prac plastycznych, ekspozycję w pracowni historycznej, obejrzeli galerię zdjęć ukazujących piękno przyrody Powiśla Dąbrowskiego. Zapoznano ich także z efektami pracy kół zainteresowań, z działalnością ekologiczną, z pracą redakcji gazetki szkolnej „Globtroterek". Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zabytkowych urządzeń do odtwarzania dźwięku i obrazu w pracowni multimedialnej.

Następnie odbyło się, już mniej oficjalne, spotkanie z rówieśnikami. Uczniowie gimnazjum porozumiewali się z Węgrami po angielsku i po niemiecku, pomocą służyli także nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego. Gości poczęstowano tradycyjnym polskim bigosem, bardzo smakowały im też świeże truskawki. Na zakończenie wizyty polscy i węgierscy gimnazjaliści wymienili się adresami, być może zaowocuje to nawiązaniem korespondencyjnych przyjaźni.

Źródło: Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej/ UM w DT

Powiat dąbrowski od kilku lat ściśle współpracuje z samorządem XVIII Dzielnicy Budapesztu. W ramach tej współpracy w stolicy powiatu gościła grupa młodzieży gimnazjalnej wraz z nauczycielami. Jednym z punktów pobytu była wizyta węgierskich uczniów w dąbrowskim Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Powiśla Dąbrowskiego. Goście uczestniczyli w obchodach Święta Szkoły. Po oficjalnej części, która odbyła się na sali gimnastycznej, Węgrzy zwiedzili wystawę prac plastycznych, ekspozycję w pracowni historycznej, obejrzeli galerię zdjęć ukazujących piękno przyrody Powiśla Dąbrowskiego. Zapoznano ich także z efektami pracy kół zainteresowań, z działalnością ekologiczną, z pracą redakcji gazetki szkolnej „Globtroterek". Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa zabytkowych urządzeń do odtwarzania dźwięku i obrazu w pracowni multimedialnej. Następnie odbyło się, już mniej oficjalne, spotkanie z rówieśnikami. Uczniowie gimnazjum porozumiewali się z Węgrami po angielsku i po niemiecku, pomocą służyli także nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego. Gości poczęstowano tradycyjnym polskim bigosem, bardzo smakowały im też świeże truskawki. Na zakończenie wizyty polscy i węgierscy gimnazjaliści wymienili się adresami, być może zaowocuje to nawiązaniem korespondencyjnych przyjaźni. Źródło: Gimnazjum nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej/ UM w DT