Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzież PCEiKZ w Szczucinie odbyła zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji

Młodzież PCEiKZ w Szczucinie odbyła zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji

Młodzież PCEiKZ w Szczucinie odbyła zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji

W dniach 28 sierpnia - 9 września 2022 roku 34 uczniów technikum mechanicznego, informatycznego i teleinformatycznego Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbywało zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji.

Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkole. Po odbytej rekrutacji do projektu, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka greckiego.
Podczas dwutygodniowego pobytu w Grecji, młodzież pracowała w greckich firmach, gdzie poznawała kulisy pracy w zawodach, w których się kształci. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami tych zawodów.
Zorganizowane praktyki stanowiły znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju. Oprócz nauki i pracy był czas na wypoczynek i rozrywkę. W ramach organizowanych wycieczek uczniowie naszej szkoły zwiedzili klasztory w Meteorach, miasto Saloniki, zamek w Platamonas i czwarte co do wielkości miasto Larise, gdzie mieści się zabytkowy amfiteatr pochodzący z III wieku p.n.e, mieszczący 10000 widzów. W programie wyjazdu był również rejs statkiem na wyspę Skiathos.
Na zakończenie praktyk wszyscy otrzymali certyfikaty ukończenia stażu.

Praktyki zagraniczne zostały zorganizowane w ramach Akredytacji Programu Erasmus +2021 – 2027.

Fot. PCEiKZ w Szczucinie

W dniach 28 sierpnia - 9 września 2022 roku 34 uczniów technikum mechanicznego, informatycznego i teleinformatycznego Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie odbywało zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji. Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkole. Po odbytej rekrutacji do projektu, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka greckiego. Podczas dwutygodniowego pobytu w Grecji, młodzież pracowała w greckich firmach, gdzie poznawała kulisy pracy w zawodach, w których się kształci. Uczniowie zapoznali się z podstawowymi zagadnieniami tych zawodów. Zorganizowane praktyki stanowiły znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju. Oprócz nauki i pracy był czas na wypoczynek i rozrywkę. W ramach organizowanych wycieczek uczniowie naszej szkoły zwiedzili klasztory w Meteorach, miasto Saloniki, zamek w Platamonas i czwarte co do wielkości miasto Larise, gdzie mieści się zabytkowy amfiteatr pochodzący z III wieku p.n.e, mieszczący 10000 widzów. W programie wyjazdu był również rejs statkiem na wyspę Skiathos. Na zakończenie praktyk wszyscy otrzymali certyfikaty ukończenia stażu. Praktyki zagraniczne zostały zorganizowane w ramach Akredytacji Programu Erasmus +2021 – 2027. Fot. PCEiKZ w Szczucinie