Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzież szkół powiatowych odbyła praktyki zagraniczne w ramach Programu Erasmus +

Młodzież szkół powiatowych odbyła praktyki zagraniczne w ramach Programu Erasmus +

Młodzież szkół powiatowych odbyła praktyki zagraniczne w ramach Programu Erasmus +

W dniach od 22 maja do 4 czerwca 2022 roku 36 uczniów technikum logistycznego, ekonomicznego, informatycznego oraz hotelarskiego Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz 5 uczniów technikum architektury i krajobrazu Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu odbywało zagraniczny staż zawodowy w Abano Terme we Włoszech.

Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkołach. Po odbytej rekrutacji do projektu uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Włoszech i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka włoskiego.
Zorganizowane praktyki stanowiły znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego pięknego kraju. Podczas dwutygodniowego pobytu młodzież aktywnie pracowała we włoskich firmach, gdzie poznawała kulisy pracy w zawodach, w których się kształci. Oprócz nauki i pracy był też czas na wypoczynek i rozrywkę. Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do Werony, Padwy i Wenecji, gdzie oprócz poznawania miasta zwiedzili muzeum rozwoju współczesnych Włoch.

Praktyki zagraniczne zostały zorganizowane w ramach Akredytacji Programu Erasmus 2021 – 2027 - etap 1.

Fot. archiwum ZS im. K. K. Baczyńskiego i ZS im. W. S. Reymonta w Brniu

W dniach od 22 maja do 4 czerwca 2022 roku 36 uczniów technikum logistycznego, ekonomicznego, informatycznego oraz hotelarskiego Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej oraz 5 uczniów technikum architektury i krajobrazu Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu odbywało zagraniczny staż zawodowy w Abano Terme we Włoszech. Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkołach. Po odbytej rekrutacji do projektu uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Włoszech i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka włoskiego. Zorganizowane praktyki stanowiły znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego pięknego kraju. Podczas dwutygodniowego pobytu młodzież aktywnie pracowała we włoskich firmach, gdzie poznawała kulisy pracy w zawodach, w których się kształci. Oprócz nauki i pracy był też czas na wypoczynek i rozrywkę. Uczniowie uczestniczyli w wycieczkach do Werony, Padwy i Wenecji, gdzie oprócz poznawania miasta zwiedzili muzeum rozwoju współczesnych Włoch. Praktyki zagraniczne zostały zorganizowane w ramach Akredytacji Programu Erasmus 2021 – 2027 - etap 1. Fot. archiwum ZS im. K. K. Baczyńskiego i ZS im. W. S. Reymonta w Brniu