Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzież wyjedzie nad Balaton

Młodzież wyjedzie nad Balaton

Młodzież wyjedzie nad Balaton

W piątek Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski spotkał się z młodzieżą wyjeżdżającą na międzynarodową wymianę młodzieży nad Balaton na Węgry. Wymiana młodzieży odbędzie się w dniach 9 – 15 sierpnia 2007r. Zorganizowana została w ramach długoletniej współpracy międzynarodowej pomiędzy Powiatem Dąbrowskim a samorządem XVIII Dzielnicy Budapesztu. Udział w niej weźmie młodzież z trzech krajów: Polski, Bułgarii i Węgier. Jest to już czwarta wymiana młodzieży zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, po raz drugi na Węgrzech a także w Niemczech i w Polsce.

Nad Balaton wyjedzie piętnastu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego wraz z dwoma opiekunkami, nauczycielkami języka angielskiego. Młodzi ludzie będą doskonalić język angielski i wypoczywać. Program pobytu obejmuje również wycieczki po regionie Balatonu. Zorganizowane zostaną zajęcia sportowe i kulturalne. Młodzież będzie miała okazję zaprezentować swój kraj czy region, jego tradycje i zwyczaje. Przyjezdni ugoszczeni będą w miejskim ośrodku wypoczynkowym w Balatonakali.

Przedsięwzięcie to finansuje samorząd węgierski. Uczestnicy wyjazdu pokrywają jedynie koszty przejazdu.

W piątek Starosta Dąbrowski Wiesław Krajewski spotkał się z młodzieżą wyjeżdżającą na międzynarodową wymianę młodzieży nad Balaton na Węgry. Wymiana młodzieży odbędzie się w dniach 9 – 15 sierpnia 2007r. Zorganizowana została w ramach długoletniej współpracy międzynarodowej pomiędzy Powiatem Dąbrowskim a samorządem XVIII Dzielnicy Budapesztu. Udział w niej weźmie młodzież z trzech krajów: Polski, Bułgarii i Węgier. Jest to już czwarta wymiana młodzieży zorganizowana przez Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, po raz drugi na Węgrzech a także w Niemczech i w Polsce. Nad Balaton wyjedzie piętnastu uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu dąbrowskiego wraz z dwoma opiekunkami, nauczycielkami języka angielskiego. Młodzi ludzie będą doskonalić język angielski i wypoczywać. Program pobytu obejmuje również wycieczki po regionie Balatonu. Zorganizowane zostaną zajęcia sportowe i kulturalne. Młodzież będzie miała okazję zaprezentować swój kraj czy region, jego tradycje i zwyczaje. Przyjezdni ugoszczeni będą w miejskim ośrodku wypoczynkowym w Balatonakali. Przedsięwzięcie to finansuje samorząd węgierski. Uczestnicy wyjazdu pokrywają jedynie koszty przejazdu.