Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzież z powiatu dąbrowskiego na praktykach w Grecji

Młodzież z powiatu dąbrowskiego na praktykach w Grecji

Młodzież z powiatu dąbrowskiego na praktykach w Grecji

W poniedziałek, 8 maja 2017 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, a także Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, powróciła z 2 tygodniowych praktyk zawodowych w Grecji.  Uczniów powitali starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz dyrekcje szkół.

Bardzo zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie podziękowali staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu za możliwość odbycia praktyk zawodowych w Grecji.  Wyrażając wdzięczność, podkreślili, że była to nauka zawodu połączona ze wspaniałą turystyczną przygodą.  Dzięki temu wyjazdowi zdobyli nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale także poznali „w pigułce” kulturę, tradycję i zwyczaje tego pięknego śródziemnomorskiego kraju.

Wyjazd 29 osobowej grupy uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej  do Grecji był możliwy dzięki realizowanemu projektowi „Hotelarze i restauratorzy szansą na rozwój”, w ramach programu POWER na zasadach programu Erasmus+. Grecja to bardzo popularny kraj wśród turystów, a dwa tygodnie praktyk pozwoliło uczniom zdobyć cenne doświadczenie, podpatrzeć  specjalistów w swojej branży, a także poznać specyfikę pracy w hotelach w tym kraju. Poznali również kulturę i zwyczaje Grecji.  

files/aktualnosci/2017/05_Maj/10_Mlodziez_z_powiatu_dabrowskiego_na_praktykach_w_Grecji/P1000772.JPG

W Grecji 2 tygodnie spędziła również 29 osobowa grupa uczniów z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Przyszli mechanicy odbyli tam praktyki w ramach projektu „Europa, rozwój, mechanika” również w ramach Erasmusa+.

files/aktualnosci/2017/05_Maj/10_Mlodziez_z_powiatu_dabrowskiego_na_praktykach_w_Grecji/DSC_1209.JPG

Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski dużą uwagę przykłada do rozwoju szkolnictwa zawodowego. Jednym z jego priorytetowych działań w dziedzinie edukacji jest organizowanie jak najlepszych praktyk zawodowych dla uczniów kształcących się w powiecie. Z jego inicjatywy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, realizowane są programy dzięki, któremu uczniowie mogą uczestniczyć w zawodowych praktykach zagranicznych i podnieść swoje kompetencje zawodowe. Jak podkreśla gospodarz naszego powiatu zagraniczne praktyki zawodowe to bardzo dobra inicjatywa, przynosząca wiele korzyści dla młodzieży.

Nie ma co ukrywać również, że dla wielu z tych uczniów zagraniczne praktyki, to jedyna okazja, aby zwiedzić inny kraj, poznać jego kulturę, nawiązać międzynarodowe znajomości.  Nasze szkoły zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak aktywnie starają się wykorzystać szanse jakie stwarza program Erasmus+. Dla uczniów wyjazdy są zupełnie za darmo i co więcej otrzymują jeszcze kieszonkowe – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski

mags

W poniedziałek, 8 maja 2017 r. grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej, a także Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, powróciła z 2 tygodniowych praktyk zawodowych w Grecji.  Uczniów powitali starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski oraz dyrekcje szkół. Bardzo zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie podziękowali staroście Tadeuszowi Kwiatkowskiemu za możliwość odbycia praktyk zawodowych w Grecji.  Wyrażając wdzięczność, podkreślili, że była to nauka zawodu połączona ze wspaniałą turystyczną przygodą.  Dzięki temu wyjazdowi zdobyli nie tylko cenne doświadczenie zawodowe, ale także poznali „w pigułce” kulturę, tradycję i zwyczaje tego pięknego śródziemnomorskiego kraju. Wyjazd 29 osobowej grupy uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej  do Grecji był możliwy dzięki realizowanemu projektowi „Hotelarze i restauratorzy szansą na rozwój”, w ramach programu POWER na zasadach programu Erasmus+. Grecja to bardzo popularny kraj wśród turystów, a dwa tygodnie praktyk pozwoliło uczniom zdobyć cenne doświadczenie, podpatrzeć  specjalistów w swojej branży, a także poznać specyfikę pracy w hotelach w tym kraju. Poznali również kulturę i zwyczaje Grecji.   W Grecji 2 tygodnie spędziła również 29 osobowa grupa uczniów z Powiatowego Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie. Przyszli mechanicy odbyli tam praktyki w ramach projektu „Europa, rozwój, mechanika” również w ramach Erasmusa+. Starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski dużą uwagę przykłada do rozwoju szkolnictwa zawodowego. Jednym z jego priorytetowych działań w dziedzinie edukacji jest organizowanie jak najlepszych praktyk zawodowych dla uczniów kształcących się w powiecie. Z jego inicjatywy w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Powiatowym Centrum Edukacji i Kompetencji Zawodowych w Szczucinie, realizowane są programy dzięki, któremu uczniowie mogą uczestniczyć w zawodowych praktykach zagranicznych i podnieść swoje kompetencje zawodowe. Jak podkreśla gospodarz naszego powiatu zagraniczne praktyki zawodowe to bardzo dobra inicjatywa, przynosząca wiele korzyści dla młodzieży. Nie ma co ukrywać również, że dla wielu z tych uczniów zagraniczne praktyki, to jedyna okazja, aby zwiedzić inny kraj, poznać jego kulturę, nawiązać międzynarodowe znajomości.  Nasze szkoły zdają sobie z tego sprawę, dlatego tak aktywnie starają się wykorzystać szanse jakie stwarza program Erasmus+. Dla uczniów wyjazdy są zupełnie za darmo i co więcej otrzymują jeszcze kieszonkowe – mówi starosta Tadeusz Kwiatkowski mags