Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzież z Ukrainy aktywnie spędza czas w powiecie

Młodzież z Ukrainy aktywnie spędza czas w powiecie

Młodzież z Ukrainy aktywnie spędza czas w powiecie

Młodzież z Ukrainy przebywająca obecnie już trzeci dzień w powiecie dąbrowskim miała okazję poznać stolicę naszego regionu czyli Kraków. Żelaznym punktem programu był oczywiście Rynek Główny wraz z Bramą Floriańską, Barbakanem, Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Odwiedzili również Wawel i Kościół Franciszkanów. Ostatnim punktem pobytu w Krakowie była dawna dzielnica żydowska – Kazimierz.

Po powrocie z miasta królów goście udali się do Centrum Polonii Ośrodka Turystyki i Rekreacji w Brniu na piknik integracyjny. Najpierw zachwycali się zespołem dworsko-parkowym. Następnie młodzież wzięła udział w pokazie Bractwa Rycerskiego z Oleśnicy podziwiając  stroje z XIII wieku, sprzęty codziennego użytku z epoki, broń i ozdoby. Jednak największe wrażenie zrobiła na nich opowieść kata i jego narzędzia.

Po zachwycającym pokazie przedstawionym przez Bractwo Bagienni zaproszenie goście udali się na wspólny poczęstunek złożony z pysznych dań regionalnych oraz deserów przygotowany przez panie z Centrum Polonii.

W czasie całego pikniku zaproszonej młodzieży i im opiekunom towarzyszyli m.in.: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz, dyrektor Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Pantera, Wicedyrektorzy Urszula Banaś i Adrian Janas oraz Kierownik szkolenia praktycznego Paweł Łach.

Ostatnim punktem programu był występ zespołu Nieczajnianie. Była też okazja do nauczenia się pod kierunkiem pani choreograf dwóch tańców regionalnych.

Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w DT/gd

Młodzież z Ukrainy przebywająca obecnie już trzeci dzień w powiecie dąbrowskim miała okazję poznać stolicę naszego regionu czyli Kraków. Żelaznym punktem programu był oczywiście Rynek Główny wraz z Bramą Floriańską, Barbakanem, Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Odwiedzili również Wawel i Kościół Franciszkanów. Ostatnim punktem pobytu w Krakowie była dawna dzielnica żydowska – Kazimierz. Po powrocie z miasta królów goście udali się do Centrum Polonii Ośrodka Turystyki i Rekreacji w Brniu na piknik integracyjny. Najpierw zachwycali się zespołem dworsko-parkowym. Następnie młodzież wzięła udział w pokazie Bractwa Rycerskiego z Oleśnicy podziwiając  stroje z XIII wieku, sprzęty codziennego użytku z epoki, broń i ozdoby. Jednak największe wrażenie zrobiła na nich opowieść kata i jego narzędzia. Po zachwycającym pokazie przedstawionym przez Bractwo Bagienni zaproszenie goście udali się na wspólny poczęstunek złożony z pysznych dań regionalnych oraz deserów przygotowany przez panie z Centrum Polonii. W czasie całego pikniku zaproszonej młodzieży i im opiekunom towarzyszyli m.in.: Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk, Naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Mariola Smolorz, dyrektor Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej Robert Pantera, Wicedyrektorzy Urszula Banaś i Adrian Janas oraz Kierownik szkolenia praktycznego Paweł Łach. Ostatnim punktem programu był występ zespołu Nieczajnianie. Była też okazja do nauczenia się pod kierunkiem pani choreograf dwóch tańców regionalnych. Zespół Szkół im. K.K. Baczyńskiego w DT/gd