1. Młodzież z Węgier z wizytą u Starosty Dąbrowskiego

Młodzież z Węgier z wizytą u Starosty Dąbrowskiego

W dniu 10 czerwca br. Starostę Dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego odwiedziła młodzież z XVIII Dzielnicy Budapesztu, która wygrała konkurs wiedzy o Powiecie Dąbrowskim oraz historii Wiosny Ludów. Konkurs został zorganizowany wśród młodzieży Polonii węgierskiej.   Nagrodą dla zdobywców pierwszego miejsca był kilkudniowy pobyt w naszym regionie. Starosta podczas marcowego pobytu w Budapeszcie osobiście zaprosił zwycięzców konkursu. Z wizytą przyjechało pięcioro dzieci wraz z opiekunem. Laureaci konkursu podczas pobytu zwiedzą nasz region oraz zapoznają się z kulturą i zabytkami.