Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzież z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego odbyła praktyki w Grecji

Młodzież z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego odbyła praktyki w Grecji

Młodzież z Zespołu Szkół im. K. K. Baczyńskiego odbyła praktyki w Grecji

W dniach 15 – 29 października 2023 roku młodzież Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła zagraniczne praktyki zawodowe. Do Grecji pojechało 33 uczniów technikum logistycznego, ekonomicznego oraz hotelarskiego wraz z 3 opiekunami.

Wyjazd ten był możliwy dzięki pozyskaniu przez samorząd powiatowy i szkołę dofinansowania z Akredytacji Programu Erasmus+ 2021 – 2027 etap III. Uczestnicy projektu wzięli udział w 80-godzinnym programie praktyk zawodowych oraz programie edukacyjno-kulturowym.

Po odbytej rekrutacji do projektu, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka greckiego.
Podczas dwutygodniowego pobytu w Grecji, młodzież pracowała w greckich firmach, gdzie poznawała kulisy pracy w zawodach, w których się kształci.
Pierwszy dzień poświęcony został na zapoznanie się z miejscem pracy, współpracownikami, stanowiskami, regulaminami wewnętrznymi. Nie zabrakło również czasu na spotkanie organizacyjno-informacyjne z przedstawicielami partnera greckiego.

W trakcie kolejnych dni praktyk technicy hotelarstwa rozwijali swoje umiejętności i wiedzę wymieniając się stanowiskami pracy i zadaniami. Pracowali na housekeepingu, w pralni oraz hotelowej recepcji zdobywając cenne doświadczenie, które na pewno w przyszłości zaprocentuje. Poznali zasady funkcjonowania hotelu oraz różnych usług dodatkowych. Opracowywali także metody promocji usług hotelarskich. W wolnym czasie wybrali się do pobliskiej winnicy, aby wziąć udział w specjalistycznej degustacji celem poznania tajników sztuki winiarstwa.
Technicy logistycy wykonywali zadania praktyczne z zakresu prac w komputerowych systemach logistycznych, tworzyli dokumenty przewozowe, zarządzali bazami danych i monitorowali stany magazynowe. Wykonywali również zadania z zakresu audytu i kontroli, rozmieszczenia towarów Przyjmowali także towary do magazynu, wykonywali oznaczenia cenowe na produktach, przygotowywali i wypełniali formularze zamówień. Omawiali standardy związane z nadzorowaniem i kontrolą transportów towarów.

Technicy ekonomiści tworzyli dokumentację finansową oraz księgową, zajmowali się obliczaniem wynagrodzeń oraz innych składowych. Prowadzili bieżącą dokumentację przedsiębiorstwa, ewidencjonowali operacje gospodarcze, a także korzystali ze specjalistycznych programów komputerowych służących do wykonywania różnych zadań praktycznych.

W ramach praktyk odbyła się również wizyta zawodoznawcza przedstawicieli szkoły i samorządu powiatowego, w której z ramienia Powiatu Dąbrowskiego uczestniczył Wicestarosta Krzysztof Bryk.

Zorganizowane praktyki stanowiły znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju. Oprócz nauki i pracy był czas na wypoczynek i rozrywkę. W ramach organizowanych wycieczek uczniowie naszej szkoły zwiedzili wszystkie najsłynniejsze zabytki z różnych epok historycznych – Białą Wieżę, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotundę, Bazylikę Świętego Demetriusz, klasztory w Meteorach, miasto Saloniki oraz grecką wyspę Skiathos Wyspę, do której dotarliśmy po 2-godzinnym rejsie pełnym greckich śpiewów i tańców prowadzonych przez Kapitana Kostasa.

Głównym celem projektu jest wzrost mobilności i konkurencyjności na rynku pracy uczestników projektu oraz poprawa jakości kształcenia w naszej szkole.

Zagraniczne praktyki zawodowe odbyły się w ramach projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000129953 oraz projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000055152, w ramach którego jest to już druga mobilność zorganizowana przez szkolę w ramach dodatkowych środków finansowych.

 

Fot. Bartłomiej Zając

W dniach 15 – 29 października 2023 roku młodzież Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej odbyła zagraniczne praktyki zawodowe. Do Grecji pojechało 33 uczniów technikum logistycznego, ekonomicznego oraz hotelarskiego wraz z 3 opiekunami. Wyjazd ten był możliwy dzięki pozyskaniu przez samorząd powiatowy i szkołę dofinansowania z Akredytacji Programu Erasmus+ 2021 – 2027 etap III. Uczestnicy projektu wzięli udział w 80-godzinnym programie praktyk zawodowych oraz programie edukacyjno-kulturowym. Po odbytej rekrutacji do projektu, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka greckiego.Podczas dwutygodniowego pobytu w Grecji, młodzież pracowała w greckich firmach, gdzie poznawała kulisy pracy w zawodach, w których się kształci. Pierwszy dzień poświęcony został na zapoznanie się z miejscem pracy, współpracownikami, stanowiskami, regulaminami wewnętrznymi. Nie zabrakło również czasu na spotkanie organizacyjno-informacyjne z przedstawicielami partnera greckiego. W trakcie kolejnych dni praktyk technicy hotelarstwa rozwijali swoje umiejętności i wiedzę wymieniając się stanowiskami pracy i zadaniami. Pracowali na housekeepingu, w pralni oraz hotelowej recepcji zdobywając cenne doświadczenie, które na pewno w przyszłości zaprocentuje. Poznali zasady funkcjonowania hotelu oraz różnych usług dodatkowych. Opracowywali także metody promocji usług hotelarskich. W wolnym czasie wybrali się do pobliskiej winnicy, aby wziąć udział w specjalistycznej degustacji celem poznania tajników sztuki winiarstwa. Technicy logistycy wykonywali zadania praktyczne z zakresu prac w komputerowych systemach logistycznych, tworzyli dokumenty przewozowe, zarządzali bazami danych i monitorowali stany magazynowe. Wykonywali również zadania z zakresu audytu i kontroli, rozmieszczenia towarów Przyjmowali także towary do magazynu, wykonywali oznaczenia cenowe na produktach, przygotowywali i wypełniali formularze zamówień. Omawiali standardy związane z nadzorowaniem i kontrolą transportów towarów. Technicy ekonomiści tworzyli dokumentację finansową oraz księgową, zajmowali się obliczaniem wynagrodzeń oraz innych składowych. Prowadzili bieżącą dokumentację przedsiębiorstwa, ewidencjonowali operacje gospodarcze, a także korzystali ze specjalistycznych programów komputerowych służących do wykonywania różnych zadań praktycznych. W ramach praktyk odbyła się również wizyta zawodoznawcza przedstawicieli szkoły i samorządu powiatowego, w której z ramienia Powiatu Dąbrowskiego uczestniczył Wicestarosta Krzysztof Bryk. Zorganizowane praktyki stanowiły znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju. Oprócz nauki i pracy był czas na wypoczynek i rozrywkę. W ramach organizowanych wycieczek uczniowie naszej szkoły zwiedzili wszystkie najsłynniejsze zabytki z różnych epok historycznych – Białą Wieżę, Łuk Triumfalny Galeriusza, Rotundę, Bazylikę Świętego Demetriusz, klasztory w Meteorach, miasto Saloniki oraz grecką wyspę Skiathos Wyspę, do której dotarliśmy po 2-godzinnym rejsie pełnym greckich śpiewów i tańców prowadzonych przez Kapitana Kostasa. Głównym celem projektu jest wzrost mobilności i konkurencyjności na rynku pracy uczestników projektu oraz poprawa jakości kształcenia w naszej szkole. Zagraniczne praktyki zawodowe odbyły się w ramach projektu 2023-1-PL01-KA121-VET-000129953 oraz projektu 2022-1-PL01-KA121-VET-000055152, w ramach którego jest to już druga mobilność zorganizowana przez szkolę w ramach dodatkowych środków finansowych.   Fot. Bartłomiej Zając
tel. 14 642 24 31
kontakt
Projekt i wykonanie: i-t.pl
Dostępność cyfrowa
i zgodność ze standardem WCAG