Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzież z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej na paradzie Schumana w Warszawie

Młodzież z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej na paradzie Schumana w Warszawie

Młodzież z ZSP nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej na paradzie Schumana w Warszawie

Na zaproszenie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w dniach 6 - 9 maja młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej brała udział w ogólnopolskim Zlocie Szkolnych Klubów Europejskich w ramach XVI Polskich Spotkań Europejskich.

Tegoroczny Zlot poświęcony był tematyce funduszy europejskich. Opierał się na spotkaniach integracyjnych i warsztatowych, a za sprawą gry miejskiej „spotkanie z funduszami europejskimi" pozwolił uczestnikom i opiekunom Klubów sprawdzić swoje umiejętności w terenie i przekonać się, jak duży potencjał dla całego kraju tkwi w funduszach unijnych.

Punktem kulminacyjnym Zlotu był udział uczestników w dziesiątej Paradzie Schumana, której trasa wiodła od Placu Zamkowego do wylotu Nowego Światu. W paradę tworzył wielotysięczny kolorowy tłum euroentuzjastów, któremu przewodniczył pierwszy premier niepodległej III Rzeczypospolitej – Tadeusz Mazowiecki.

Na zaproszenie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana w dniach 6 - 9 maja młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej brała udział w ogólnopolskim Zlocie Szkolnych Klubów Europejskich w ramach XVI Polskich Spotkań Europejskich. Tegoroczny Zlot poświęcony był tematyce funduszy europejskich. Opierał się na spotkaniach integracyjnych i warsztatowych, a za sprawą gry miejskiej „spotkanie z funduszami europejskimi" pozwolił uczestnikom i opiekunom Klubów sprawdzić swoje umiejętności w terenie i przekonać się, jak duży potencjał dla całego kraju tkwi w funduszach unijnych. Punktem kulminacyjnym Zlotu był udział uczestników w dziesiątej Paradzie Schumana, której trasa wiodła od Placu Zamkowego do wylotu Nowego Światu. W paradę tworzył wielotysięczny kolorowy tłum euroentuzjastów, któremu przewodniczył pierwszy premier niepodległej III Rzeczypospolitej – Tadeusz Mazowiecki.