Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Młodzież Zespołu Szkół w Brniu odbyła zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji

Młodzież Zespołu Szkół w Brniu odbyła zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji

Młodzież Zespołu Szkół w Brniu odbyła zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji

W dniach 17 – 28 października 2022 roku 28 uczniów technikum architektury krajobrazu i technikum budownictwa Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu odbywało zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji.

Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkole. Po odbytej rekrutacji do projektu „Rozwój młodzieży poprzez zagraniczne staże zawodowe – Erasmus+”, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka greckiego.
Po ciekawej i malowniczej podróży biegnącej przez Słowację, Węgry, Serbię i Republikę Macedonii Północnej, grupa dotarła szczęśliwie do hotelu Poseidon Palace położonego w miejscowości Leptokarya. Po dotarciu na miejsce odbyło się spotkanie informacyjne, na którym przedstawiono wiele niezbędnych informacji dotyczących zwyczajów, zasad obowiązujących podczas całego pobytu oraz przypomniano regulamin hotelu i wyjazdu. Następnie grupa udała się na szkolenie stanowiskowe z zasad BHP dotyczące odbywających się praktyk. Każda z grup zawodowych miała również okazję zapoznać się z opiekunami praktyk, zapoznać się z miejscem ich wykonywania oraz sporządzić pierwszą dokumentację dotyczącą praktyk.
Kolejne dni pobytu upłynęły na odbywaniu praktyk. Grupa Technikum Architektury Krajobrazu pracowała przy pielęgnacji krzewów i kwiatów, które zostały wykorzystane do założenia kwietników i stworzenia obiektów architektury krajobrazu w pobliskich przestrzeniach, zgodnie z projektem architektonicznym. Jak również zajmowała się produkcją roślin ozdobnych, ich pielęgnacją, sadzeniem zasiewek, odchwaszczeniem i pielęgnacją roślin na plantacji. Uczniowie dowiedzieli się również jakie środki chemiczne stosuje się do pielęgnacji terenów zielonych oraz jakie rośliny są najlepsze do dekoracji ogrodów w zależności od ukształtowania terenu.
Natomiast grupa Technikum Budownictwa, po zapoznaniu się z technologią budownictwa, pracowała przy pracach budowlanych związanych m.in. z renowacją lokalnego amfiteatru. Uczestniczyła również w zajęciach z zakresu rozpoznawania materiałów i surowców do robót budowlanych jak również szkoliła się z wykonywania robót ziemnych oraz przygotowywania dokumentacji planów budowy.

Zorganizowane praktyki stanowiły znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju. Oprócz nauki i pracy był też czas na wypoczynek i rozrywkę. W ramach organizowanych wycieczek uczniowie naszej szkoły odbyli całodniowy rejs po zatoce Pagasitikos. Kapitan Kostas wraz ze swoją załogą zabrał młodzież po okolicznych plażach, jaskiniach odkrywając piękno zatoki. W trakcie rejsu grupa miała okazję zobaczyć typowe greckie tańce w wykonaniu kapitana i załogi oraz podziwiać przepiękne widoki tutejszego regionu. W porcie Trikieri młodzież udała się na zwiedzanie miejscowości i klasztoru, który kiedyś był więźniem dla kobiet i dzieci mężczyzn prześladowanych za głoszenie swojego światopoglądu. W drugiej części wycieczki kapitan zabrał młodzież na plażę Milina, gdzie można było łapać ostatnie letnie promienie słoneczne i skorzystać z kąpieli morskich. Młodzież zwiedziła również klasztory w Meteorach oraz zamek w Platamonas. Na zakończenie praktyk wszyscy otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk.

Projekt 2020-1-PL01-KA120-VET-096267 realizowany w ramach Akredytacji Erasmus przez Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu.

Źródło i foto: ZS im. W. S. Reymonta w Brniu

W dniach 17 – 28 października 2022 roku 28 uczniów technikum architektury krajobrazu i technikum budownictwa Zespołu Szkół im. W. S. Reymonta w Brniu odbywało zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji. Wyjazd poprzedziły zajęcia przygotowawcze w szkole. Po odbytej rekrutacji do projektu „Rozwój młodzieży poprzez zagraniczne staże zawodowe – Erasmus+”, uczniowie wzięli udział w szkoleniu z języka angielskiego zawodowego, warsztatach pedagogicznych oraz odbyli odpowiednie przygotowanie kulturowe z wiedzy o Grecji i nauczyli się podstawowych zwrotów z języka greckiego. Po ciekawej i malowniczej podróży biegnącej przez Słowację, Węgry, Serbię i Republikę Macedonii Północnej, grupa dotarła szczęśliwie do hotelu Poseidon Palace położonego w miejscowości Leptokarya. Po dotarciu na miejsce odbyło się spotkanie informacyjne, na którym przedstawiono wiele niezbędnych informacji dotyczących zwyczajów, zasad obowiązujących podczas całego pobytu oraz przypomniano regulamin hotelu i wyjazdu. Następnie grupa udała się na szkolenie stanowiskowe z zasad BHP dotyczące odbywających się praktyk. Każda z grup zawodowych miała również okazję zapoznać się z opiekunami praktyk, zapoznać się z miejscem ich wykonywania oraz sporządzić pierwszą dokumentację dotyczącą praktyk.Kolejne dni pobytu upłynęły na odbywaniu praktyk. Grupa Technikum Architektury Krajobrazu pracowała przy pielęgnacji krzewów i kwiatów, które zostały wykorzystane do założenia kwietników i stworzenia obiektów architektury krajobrazu w pobliskich przestrzeniach, zgodnie z projektem architektonicznym. Jak również zajmowała się produkcją roślin ozdobnych, ich pielęgnacją, sadzeniem zasiewek, odchwaszczeniem i pielęgnacją roślin na plantacji. Uczniowie dowiedzieli się również jakie środki chemiczne stosuje się do pielęgnacji terenów zielonych oraz jakie rośliny są najlepsze do dekoracji ogrodów w zależności od ukształtowania terenu. Natomiast grupa Technikum Budownictwa, po zapoznaniu się z technologią budownictwa, pracowała przy pracach budowlanych związanych m.in. z renowacją lokalnego amfiteatru. Uczestniczyła również w zajęciach z zakresu rozpoznawania materiałów i surowców do robót budowlanych jak również szkoliła się z wykonywania robót ziemnych oraz przygotowywania dokumentacji planów budowy.Zorganizowane praktyki stanowiły znakomitą okazję do poszerzenia kompetencji zawodowych i społecznych, poznania kultury, historii, tradycji oraz kulinariów tego kraju. Oprócz nauki i pracy był też czas na wypoczynek i rozrywkę. W ramach organizowanych wycieczek uczniowie naszej szkoły odbyli całodniowy rejs po zatoce Pagasitikos. Kapitan Kostas wraz ze swoją załogą zabrał młodzież po okolicznych plażach, jaskiniach odkrywając piękno zatoki. W trakcie rejsu grupa miała okazję zobaczyć typowe greckie tańce w wykonaniu kapitana i załogi oraz podziwiać przepiękne widoki tutejszego regionu. W porcie Trikieri młodzież udała się na zwiedzanie miejscowości i klasztoru, który kiedyś był więźniem dla kobiet i dzieci mężczyzn prześladowanych za głoszenie swojego światopoglądu. W drugiej części wycieczki kapitan zabrał młodzież na plażę Milina, gdzie można było łapać ostatnie letnie promienie słoneczne i skorzystać z kąpieli morskich. Młodzież zwiedziła również klasztory w Meteorach oraz zamek w Platamonas. Na zakończenie praktyk wszyscy otrzymali certyfikaty ukończenia praktyk. Projekt 2020-1-PL01-KA120-VET-096267 realizowany w ramach Akredytacji Erasmus przez Zespół Szkół im. W.S. Reymonta w Brniu. Źródło i foto: ZS im. W. S. Reymonta w Brniu