Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Małopolski Tele-Anioł wkracza do powiatu dąbrowskiego

Małopolski Tele-Anioł wkracza do powiatu dąbrowskiego

Małopolski Tele-Anioł wkracza do powiatu dąbrowskiego

W dniu dzisiejszym Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedziła Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego. Celem wizyty było podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy w ramach realizacji projektu pn. „Małopolski Tele-Anioł”.

W spotkaniu oprócz gospodarzy udział wzięli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł-Głuszek. Powiat Dąbrowski dołączył do grona jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego deklarując chęć przystąpienia i współpracy w ramach projektu „Małopolski Tele-Anioł”.

Podczas spotkania omówiono również sprawy bieżące powiatu na temat funkcjonowania i ewentualnego dofinansowania dąbrowskiego szpitala oraz możliwości wsparcia osób niepełnosprawnych. Na zakończenie wizyty Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z Wicestarostą Krzysztofem Brykiem podarowali przedstawicielce Województwa Małopolskiego okolicznościowy medal wybity z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 20-lecia istnienia Powiatu Dąbrowskiego.

Głównym celem projektu „Małopolski Tele-Anioł” jest poprawa jakości życia osób niesamodzielnych poprzez realizację działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania oraz usług wykorzystujących nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne, które umożliwią osobom niesamodzielnym jak najdłuższe bezpieczne pozostanie w ich środowisku. Wsparcie skierowane jest do 10 000 niesamodzielnych mieszkańców Małopolski, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Osoby zakwalifikowane do projektu otrzymują bezpłatnie tzw. „opaski życia”, przy pomocy których w łatwy i szybki sposób mogą wezwać pomoc.

Rekrutację uczestników/uczestniczek do projektu prowadzą wspólnie: Województwo Małopolskie oraz partnerzy: Caritas Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszenie Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej. Dotychczas opieką Małopolskiego Tele-Anioła zostało objętych blisko 2 tysiące osób, z czego ponad 180 osób korzysta z usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania. Do końca stycznia zrealizowano ponad 2 tysiące godzin tego rodzaju pomocy. Wartość projektu: 38 219 606,29 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 32 486 665,34 zł.

Rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły w podziale na dwutygodniowe cykle rekrutacyjne i potrwa do wyczerpania miejsc. Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej w godzinach swojego urzędowania chętnie pomoże w wypełnieniu zgłoszenia do projektu. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji i uczestnictwa w projekcie można uzyskać pod adresem: https://www.malopolska.pl/teleaniol/rekrutacja.

gd

W dniu dzisiejszym Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedziła Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego. Celem wizyty było podpisanie listu intencyjnego dotyczącego współpracy w ramach realizacji projektu pn. „Małopolski Tele-Anioł”. W spotkaniu oprócz gospodarzy udział wzięli: Poseł na Sejm RP Wiesław Krajewski oraz Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Agnieszka Anioł-Głuszek. Powiat Dąbrowski dołączył do grona jednostek samorządu terytorialnego z terenu województwa małopolskiego deklarując chęć przystąpienia i współpracy w ramach projektu „Małopolski Tele-Anioł”. Podczas spotkania omówiono również sprawy bieżące powiatu na temat funkcjonowania i ewentualnego dofinansowania dąbrowskiego szpitala oraz możliwości wsparcia osób niepełnosprawnych. Na zakończenie wizyty Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek wraz z Wicestarostą Krzysztofem Brykiem podarowali przedstawicielce Województwa Małopolskiego okolicznościowy medal wybity z okazji obchodzonego w tym roku jubileuszu 20-lecia istnienia Powiatu Dąbrowskiego. Głównym celem projektu „Małopolski Tele-Anioł” jest poprawa jakości życia osób niesamodzielnych poprzez realizację działań na rzecz rozwoju usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania oraz usług wykorzystujących nowoczesne technologie informacyjno-komunikacyjne, które umożliwią osobom niesamodzielnym jak najdłuższe bezpieczne pozostanie w ich środowisku. Wsparcie skierowane jest do 10 000 niesamodzielnych mieszkańców Małopolski, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Osoby zakwalifikowane do projektu otrzymują bezpłatnie tzw. „opaski życia”, przy pomocy których w łatwy i szybki sposób mogą wezwać pomoc. Rekrutację uczestników/uczestniczek do projektu prowadzą wspólnie: Województwo Małopolskie oraz partnerzy: Caritas Diecezji Kieleckiej i Stowarzyszenie Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej. Dotychczas opieką Małopolskiego Tele-Anioła zostało objętych blisko 2 tysiące osób, z czego ponad 180 osób korzysta z usług opiekuńczych i sąsiedzkich w miejscu zamieszkania. Do końca stycznia zrealizowano ponad 2 tysiące godzin tego rodzaju pomocy. Wartość projektu: 38 219 606,29 zł w tym dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej: 32 486 665,34 zł. Rekrutacja jest prowadzona w sposób ciągły w podziale na dwutygodniowe cykle rekrutacyjne i potrwa do wyczerpania miejsc. Powiatowe Centrum Pomocy w Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej w godzinach swojego urzędowania chętnie pomoże w wypełnieniu zgłoszenia do projektu. Szczegółowe informacje dotyczące zasad rekrutacji i uczestnictwa w projekcie można uzyskać pod adresem: https://www.malopolska.pl/teleaniol/rekrutacja. gd