Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia – zaproszenie na bezpłatne badania

Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia – zaproszenie na bezpłatne badania

Małopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia – zaproszenie na bezpłatne badania

Województwo Małopolskie serdecznie zaprasza do udziału w III Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia, w ramach których w dniach od 18 do 24 września br. na terenie całego regionu można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych (m.in. z bezpłatnych konsultacji dietetycznych, urologicznych czy ortopedycznych, badań spirometrycznych, USG piersi, tarczycy czy narządów ruchu, a także z wykładów, porad specjalistycznych i konsultacji lekarskich przygotowanych z myślą o zdrowiu Małopolan).

Głównym celem tej społecznej akcji profilaktycznej, organizowanej przez Województwo Małopolskie oraz Gminę Miejską Kraków, jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie mieszkańców naszego województwa do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Jak powszechnie wiadomo styl życia, zdrowe odżywianie i szeroko rozumiana profilaktyka zmniejsza szanse zachorowania na wiele groźnych schorzeń. Zapobiega nie tylko powstaniu wielu chorób, ale także przeciwdziała ich nadmiernemu rozwojowi do stadium, w którym mogą być już nieuleczalne. Wielu schorzeniom można świadomie zapobiegać. Niepalenie papierosów, zdrowa dieta, szczepienia mogą nam w tym pomóc, ale równie ważne są regularne badania.

 „To niepowtarzalna szansa, by podczas Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia sprawdzić czy w naszym organizmie nie dzieje się nic niepokojącego. Jest to niezwykle ważne, bowiem większość chorób wykrytych w początkowej fazie można skutecznie wyleczyć” – mówi wicemarszałek Wojciech Kozak, zachęcając wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji.


files/aktualnosci/2017/09_Wrzesien/19_Malopolskie_Dni_Profilaktyki_Zdrowia/Malopolskie Dni Profilaktyki Zdrowia 2017.jpg

W ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia osoby zainteresowane mają możliwość wykonania bezpłatnie podstawowych badań profilaktycznych:

•    18-24 września 2017 r. – w 26 placówkach w Krakowie oraz wybranych miastach województwa Małopolskiego (Brzesko, Chrzanów, Krzeszowice, Maków Podhalański, Miechów, Nowy Sącz, Proszowice, Rabka Zdrój, Radziszów, Tarnów, Tuchów, Zakopane)

•    23 września 2017 r. (sobota) na Rynku Głównym w Krakowie w godzinach 10:00-16:00 w trakcie plenerowej imprezy profilaktycznej, gdzie ponad 20 placówek leczniczych i organizacji promujących zdrowy tryb życia będzie oferować uczestnikom m.in. porady i konsultacje z zakresu ochrony zdrowia.

Wykaz badań dostępnych podczas Małopolskiego Tygodnia Profilaktycznego w dniach 18-24 września 2017 roku – POBIERZ 

Szczegółowa informacja o badaniach dostępna jest na stronie internetowej: www.profilaktykawmalopolsce.pl, gdzie znajduje się również wyszukiwarka badań, jak również pod numerem całodobowej informacji medycznej: 12/661-22-40.

Województwo Małopolskie serdecznie zaprasza do udziału w III Małopolskich Dniach Profilaktyki Zdrowia, w ramach których w dniach od 18 do 24 września br. na terenie całego regionu można skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji medycznych (m.in. z bezpłatnych konsultacji dietetycznych, urologicznych czy ortopedycznych, badań spirometrycznych, USG piersi, tarczycy czy narządów ruchu, a także z wykładów, porad specjalistycznych i konsultacji lekarskich przygotowanych z myślą o zdrowiu Małopolan). Głównym celem tej społecznej akcji profilaktycznej, organizowanej przez Województwo Małopolskie oraz Gminę Miejską Kraków, jest propagowanie zdrowego stylu życia oraz zachęcenie mieszkańców naszego województwa do korzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Jak powszechnie wiadomo styl życia, zdrowe odżywianie i szeroko rozumiana profilaktyka zmniejsza szanse zachorowania na wiele groźnych schorzeń. Zapobiega nie tylko powstaniu wielu chorób, ale także przeciwdziała ich nadmiernemu rozwojowi do stadium, w którym mogą być już nieuleczalne. Wielu schorzeniom można świadomie zapobiegać. Niepalenie papierosów, zdrowa dieta, szczepienia mogą nam w tym pomóc, ale równie ważne są regularne badania.  „To niepowtarzalna szansa, by podczas Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia sprawdzić czy w naszym organizmie nie dzieje się nic niepokojącego. Jest to niezwykle ważne, bowiem większość chorób wykrytych w początkowej fazie można skutecznie wyleczyć” – mówi wicemarszałek Wojciech Kozak, zachęcając wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w akcji. W ramach Małopolskich Dni Profilaktyki Zdrowia osoby zainteresowane mają możliwość wykonania bezpłatnie podstawowych badań profilaktycznych: •    18-24 września 2017 r. – w 26 placówkach w Krakowie oraz wybranych miastach województwa Małopolskiego (Brzesko, Chrzanów, Krzeszowice, Maków Podhalański, Miechów, Nowy Sącz, Proszowice, Rabka Zdrój, Radziszów, Tarnów, Tuchów, Zakopane) •    23 września 2017 r. (sobota) na Rynku Głównym w Krakowie w godzinach 10:00-16:00 w trakcie plenerowej imprezy profilaktycznej, gdzie ponad 20 placówek leczniczych i organizacji promujących zdrowy tryb życia będzie oferować uczestnikom m.in. porady i konsultacje z zakresu ochrony zdrowia. Wykaz badań dostępnych podczas Małopolskiego Tygodnia Profilaktycznego w dniach 18-24 września 2017 roku – POBIERZ  Szczegółowa informacja o badaniach dostępna jest na stronie internetowej: www.profilaktykawmalopolsce.pl, gdzie znajduje się również wyszukiwarka badań, jak również pod numerem całodobowej informacji medycznej: 12/661-22-40.