Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. "Majówkowe" obchody na Powiślu

"Majówkowe" obchody na Powiślu

Na długi (choć nie najdłuższy) majowy weekend w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowano szereg różnorodnych atrakcji związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja oraz przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uroczystości oficjalne zalanowano tradycyjnie pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę w parku miejskim.

Poprzedzi je przemarsz pocztów sztandarowych i orkiestry ulicami miasta oraz msza św. w kościele NMP Szkaplerznej o godz. 11.00. Uroczystą akademię zatytułowaną "A źródło wciąż bije.." przedstawią uczniowie Gimnazjum nr 2.

Imprezy rozpoczną się w piątek o godz. 9.00 od V Jubileuszowego Biegu Konstytucji, zorganizowanego przez MGOSiR. Na godz. 17.00 w kościele Wszystkich Świętych zapalnowano koncert "Tria akordeonowego" w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Onalezionej. Od piątku czynne będą również wystawy związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie "Civitas Christiana".

Z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 1 maja o godz. 17.00 na placu przed Urzędem Gminy odbędzie się "Festyn europejski". W czasie imprezy wystąpi kapela ludowa "Dąbrowiacy" i zespół taneczny z Gimnazjum nr 2, przygotowano także konkursy dla dzieci i spektakl kabaretowy. W dniu 2 maja w galerii DDK otwarta zostanie wystawa malarstwa młodych artystów z "Grupy 4". (baja)

Źródło: Dziennik Polski

Na długi (choć nie najdłuższy) majowy weekend w Dąbrowie Tarnowskiej przygotowano szereg różnorodnych atrakcji związanych z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja oraz przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Uroczystości oficjalne zalanowano tradycyjnie pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę w parku miejskim. Poprzedzi je przemarsz pocztów sztandarowych i orkiestry ulicami miasta oraz msza św. w kościele NMP Szkaplerznej o godz. 11.00. Uroczystą akademię zatytułowaną "A źródło wciąż bije.." przedstawią uczniowie Gimnazjum nr 2. Imprezy rozpoczną się w piątek o godz. 9.00 od V Jubileuszowego Biegu Konstytucji, zorganizowanego przez MGOSiR. Na godz. 17.00 w kościele Wszystkich Świętych zapalnowano koncert "Tria akordeonowego" w ramach XI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Onalezionej. Od piątku czynne będą również wystawy związane z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja, które przygotowała Miejska Biblioteka Publiczna i Stowarzyszenie "Civitas Christiana". Z okazji przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, 1 maja o godz. 17.00 na placu przed Urzędem Gminy odbędzie się "Festyn europejski". W czasie imprezy wystąpi kapela ludowa "Dąbrowiacy" i zespół taneczny z Gimnazjum nr 2, przygotowano także konkursy dla dzieci i spektakl kabaretowy. W dniu 2 maja w galerii DDK otwarta zostanie wystawa malarstwa młodych artystów z "Grupy 4". (baja) Źródło: Dziennik Polski