1. Majowy Festyn Integracyjny - wspierany nagrodami przez Starostę Dąbrowskiego

Majowy Festyn Integracyjny - wspierany nagrodami przez Starostę Dąbrowskiego

W dniu 30 maja ( w niedzielę) br. przy stadionie sportowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbył się Majowy Festyn Integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie „Pomocna Dłoń", połączony z loterią fantową, dochód z której będzie przeznaczony na Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych. Patronat i finansowe wsparcie festynu, objęte zostało przez przybyłych : Starostę Dąbrowskiego Wiesława Krajewskiego, Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Początka i Wójta Gminy Olesno Witolda Morawca. Wśród zaproszonych gości obecni byli również: Wicestarosta Dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, z-ca Burmistrza Marek Minorczyk, ks. Prałat Stanisław Cyran, Dyrektor PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej Agnieszka Anioł-Głuszek i z-ca Maria Smolicha, które w imieniu PCPR-u przekazały kilkanaście paczek na loterię fantową, dyrektorzy Ośrodków Rewalidacyjno- Wychowawczych w Kupieninie Barbara Berger i w Szarwarku Jan Kądzielawa, Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej Ryszard Micek. Przybyły także osoby niepełnosprawne, ich opiekunowie oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Dąbrowy Tarnowskiej i Powiatu. Imprezę prowadziła Prezes Stowarzyszenia Barbara Sobecka-Mikos, przy aktywnym udziale władz Stowarzyszenia – Stanisławy Jastrząb i dyrektor Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Bogusławy Molak. Uczestnicy Festynu mogli zobaczyć występy aktorów scen krakowskich, którzy zabawiali publiczność a zwłaszcza dzieci oraz występy zespołów wokalno-muzycznych. Można było również dokonać degustacji „chłopskiego jadła" i wypieków ciast domowych.Na zakończenie festynu rozlosowano wśród uczestników loterii fantowej, nagrody główne ufundowane przez Starostę Dąbrowskiego, dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej Ewę Drzazgę i Radnych Powiatowych PiS. Zebrana suma z licytacji wartościowych nagród i przedmiotów przeznaczona zostanie na adaptację budynku Szkoły Podstawowej w Oleśnicy, na Środowiskowy Dom Samopomocy dla osób niepełnosprawnych.