Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Majowy weekend w powiecie dąbrowskim

Majowy weekend w powiecie dąbrowskim

Jak co roku Policja w całej Polsce prowadziła akcję „Majowy weekend". Także Policjanci powiatu dąbrowskiego czuwali nad bezpieczeństwem na naszych drogach –informuje Komenda Powiatowa Policji. Akcja polegała głównie na wzmożonych kontrolach pojazdów. Rozpoczęła się 30 kwietnia i trwała do niedzieli 4 maja.

Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy nie naruszają przepisów ruchu drogowego. Zwracano większą uwagę na te wykroczenia, które są zazwyczaj popełniane przez kierowców, tj. nadmierna prędkość, a także czy oni i pasażerowie mają zapięte pasy oraz jak przewożą najmłodszych. Dokładnie badana była także trzeźwość kierujących.

Majowy weekend na drogach w powiecie dąbrowskim upłynął spokojnie. Zdarzyła się tylko jedna kolizja. Niestety Policja w okresie tych czterech dni zatrzymała aż 12 nietrzeźwych kierowców.

Komenda Powiatowa Policji zwraca uwagę na pojawienie nowego zagrożenia na drogach, związanego z modą na skutery, którymi poruszają się młodzi, niedoświadczeni kierowcy. „Młodzi ludzie zupełnie nie znają zasad ruchu drogowego, przez co stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników dróg." – mówi nadkom. Marek Banaś.

Jak co roku Policja w całej Polsce prowadziła akcję „Majowy weekend". Także Policjanci powiatu dąbrowskiego czuwali nad bezpieczeństwem na naszych drogach –informuje Komenda Powiatowa Policji. Akcja polegała głównie na wzmożonych kontrolach pojazdów. Rozpoczęła się 30 kwietnia i trwała do niedzieli 4 maja. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierowcy nie naruszają przepisów ruchu drogowego. Zwracano większą uwagę na te wykroczenia, które są zazwyczaj popełniane przez kierowców, tj. nadmierna prędkość, a także czy oni i pasażerowie mają zapięte pasy oraz jak przewożą najmłodszych. Dokładnie badana była także trzeźwość kierujących. Majowy weekend na drogach w powiecie dąbrowskim upłynął spokojnie. Zdarzyła się tylko jedna kolizja. Niestety Policja w okresie tych czterech dni zatrzymała aż 12 nietrzeźwych kierowców. Komenda Powiatowa Policji zwraca uwagę na pojawienie nowego zagrożenia na drogach, związanego z modą na skutery, którymi poruszają się młodzi, niedoświadczeni kierowcy. „Młodzi ludzie zupełnie nie znają zasad ruchu drogowego, przez co stwarzają zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników dróg." – mówi nadkom. Marek Banaś.