Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Mapa Nowych Możliwości dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego

Mapa Nowych Możliwości dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego

Mapa Nowych Możliwości dla mieszkańców powiatu dąbrowskiego

W ramach ogłoszonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej naboru na projekty pilotażowe „Stabilna praca – Silna rodzina” Powiat Dąbrowski otrzymał środki finansowe w wysokości 1.793.000,00 zł z rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu pn. „Mapa Nowych Możliwości”.

Celem tego zadania jest wypracowanie nowych metod, narzędzi oraz sposobów pomocy osobom poszukującym pracy jak również pracodawcom tworzącym miejsca pracy w celu utworzenia rozwiązań systemowych.
Inicjatorami tego przedsięwzięcia są Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Kobos.
Współczesny rynek pracy przechodzi zmiany związane zarówno z pandemią koronawirusa, jak również z sytuacją demograficzną Polski. Poziom bezrobocia hamuje rozwój gospodarczy. W związku z tym ważne są wszystkie działania zmierzające do ograniczenia uciążliwości tego zjawiska. Obowiązkiem instytucji działających na rzecz rynku pracy jest szukanie takich rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu uczynią go przyjaznym rodzinom, przywrócą do pracy osoby do tej pory bierne zawodowo, czy dadzą pracodawcom nowe, elastyczne narzędzia do zatrudnienia pracowników.
Program pilotażowy pn. „Mapa Nowych Możliwości” stanowi odpowiedź na potrzeby dwóch grup. Wspiera zarówno osoby poszukujące pracy w powrocie na rynek pracy, jak również lokalnych mikroprzedsiębiorców w pozyskaniu środków finansowych na rozwój firmy.
Na realizację pilotaży w ramach projektu „Stabilna praca – silna rodzina” Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło tylko w tym roku 57 mln złotych. Środki pochodzić będą z rezerwy Funduszu Pracy.
Szczegółowych informacji na temat realizowanego projektu będzie można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, który jest realizatorem pilotażu. Nabór wniosków ogłoszony będzie jeszcze w miesiącu lutym tego roku.

W ramach ogłoszonego przez Ministra Rodziny i Polityki Społecznej naboru na projekty pilotażowe „Stabilna praca – Silna rodzina” Powiat Dąbrowski otrzymał środki finansowe w wysokości 1.793.000,00 zł z rezerwy Funduszu Pracy na realizację projektu pn. „Mapa Nowych Możliwości”.Celem tego zadania jest wypracowanie nowych metod, narzędzi oraz sposobów pomocy osobom poszukującym pracy jak również pracodawcom tworzącym miejsca pracy w celu utworzenia rozwiązań systemowych.Inicjatorami tego przedsięwzięcia są Starosta Dąbrowski Lesław Wieczorek, Wicestarosta Krzysztof Bryk oraz Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej Mariola Kobos.Współczesny rynek pracy przechodzi zmiany związane zarówno z pandemią koronawirusa, jak również z sytuacją demograficzną Polski. Poziom bezrobocia hamuje rozwój gospodarczy. W związku z tym ważne są wszystkie działania zmierzające do ograniczenia uciążliwości tego zjawiska. Obowiązkiem instytucji działających na rzecz rynku pracy jest szukanie takich rozwiązań, które w jeszcze większym stopniu uczynią go przyjaznym rodzinom, przywrócą do pracy osoby do tej pory bierne zawodowo, czy dadzą pracodawcom nowe, elastyczne narzędzia do zatrudnienia pracowników. Program pilotażowy pn. „Mapa Nowych Możliwości” stanowi odpowiedź na potrzeby dwóch grup. Wspiera zarówno osoby poszukujące pracy w powrocie na rynek pracy, jak również lokalnych mikroprzedsiębiorców w pozyskaniu środków finansowych na rozwój firmy.Na realizację pilotaży w ramach projektu „Stabilna praca – silna rodzina” Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczyło tylko w tym roku 57 mln złotych. Środki pochodzić będą z rezerwy Funduszu Pracy. Szczegółowych informacji na temat realizowanego projektu będzie można uzyskać w Powiatowym Urzędzie Pracy w Dąbrowie Tarnowskiej, który jest realizatorem pilotażu. Nabór wniosków ogłoszony będzie jeszcze w miesiącu lutym tego roku.