Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Matematyczna Wiosna po raz szósty!

Matematyczna Wiosna po raz szósty!

Matematyczna Wiosna po raz szósty!

17 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie odbyła się VI edycja konkursu "Matematyczna Wiosna 2017". Konkurs adresowany jest do uzdolnionych matematycznie uczniów klas pierwszych gimnazjum.

W konkursie, tradycyjnie organizowanym pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, wzięło udział 15 uczniów z gimnazjów w Szczucinie, Oleśnie, Radgoszczy, Otfinowie. Uczestnicy konkursu w ciągu 80 minut mieli do rozwiązania 10 zadań o różnym poziomie trudności.

Najlepsze rezultaty uzyskali następujący uczniowie:

  • Martyna Tytro - Gimnazjum Otfinów.
  • Kacper Jarosz - Gimnazjum Szczucin.
  • Szymon Gryz, Magdalena Szkotak - Gimnazjum Olesno, Weronika Karaś - Gimnazjum Szczucin.

29 maja 2017 roku, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego Joanna Ohratka sekretarz Powiatu złożyła laureatom gratulacje oraz wręczyła dyplomy i nagrody  ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego dla najlepszych młodych matematyków z Powiśla Dąbrowskiego.

Wyrazy uznania oraz podziękowania sekretarz Joanna Ohratka przekazała również obecnym na spotkaniu nauczycielom przygotowujących uczniów do konkursu.

H.Janeczek/mags

17 maja 2017 r. w Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Oleśnie odbyła się VI edycja konkursu "Matematyczna Wiosna 2017". Konkurs adresowany jest do uzdolnionych matematycznie uczniów klas pierwszych gimnazjum. W konkursie, tradycyjnie organizowanym pod patronatem Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, wzięło udział 15 uczniów z gimnazjów w Szczucinie, Oleśnie, Radgoszczy, Otfinowie. Uczestnicy konkursu w ciągu 80 minut mieli do rozwiązania 10 zadań o różnym poziomie trudności. Najlepsze rezultaty uzyskali następujący uczniowie: Martyna Tytro - Gimnazjum Otfinów. Kacper Jarosz - Gimnazjum Szczucin. Szymon Gryz, Magdalena Szkotak - Gimnazjum Olesno, Weronika Karaś - Gimnazjum Szczucin. 29 maja 2017 roku, w Starostwie Powiatowym w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu, podczas którego Joanna Ohratka sekretarz Powiatu złożyła laureatom gratulacje oraz wręczyła dyplomy i nagrody  ufundowane przez Zarząd Powiatu Dąbrowskiego dla najlepszych młodych matematyków z Powiśla Dąbrowskiego. Wyrazy uznania oraz podziękowania sekretarz Joanna Ohratka przekazała również obecnym na spotkaniu nauczycielom przygotowujących uczniów do konkursu. H.Janeczek/mags