Fundusze Europejskie
Opcje dostępności Włącz powiększenie czcionki Włącz wysoki kontrast Włącz lektora
Wyszukiwarka Mapa strony
  1. Medal dąbrowskich łuczniczek na Mistrzostwach Polski

Medal dąbrowskich łuczniczek na Mistrzostwach Polski

Medal dąbrowskich łuczniczek na Mistrzostwach Polski

Łuczniczy sezon halowy wchodzi w decydującą fazę. W miniony weekend odbyły się Mistrzostw Polski Seniorów. W tym roku gospodarzem imprezy był Zamość. „Dąbrovię" reprezentowała sześcioosobowa ekipa: Agata Bulwa, Małgorzata Mickiewicz, Katarzyna Mickiewicz, Bartosz Skowron (junior), Grzegorz Warias (junior) i Dawid Kot.

Strzelania kwalifikacyjne pozwoliły przejść do fazy pucharowej piątce zawodników w konkurencji indywidualnej, a także drużynom damskiej i męskiej. Niestety indywidualnie wszyscy przegrali swoje starcia na etapie 1/16, zajmując miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce klasyfikacji. Najbardziej zacięty pojedynek stoczyła Małgorzata Mickiewicz, która przegrała w barażu. Zdecydowanie lepiej wyglądała rywalizacja w konkurencjach zespołowych. Drużyna męska z dwoma juniorami w składzie, strzelała na dobrym poziomie, gładko wygrywając do zera. Sytuacja skomplikowała się w starciu ćwierćfinałowym, gdy pech chciał, że dąbrowiacy trafili na rozstawioną z jedynką drużyną z Warszawy. Mimo świetnego strzelania „Dąbrovii" i wysokich wyników drużyna warszawskiego „Marymontu" okazała się lepsza, a jak się później okazało najlepszą drużyną tych zawodów zdobywając złoto.

Zaraz po mężczyznach, wystartowały kobiety. Jak zawsze groźne i liczące się w stawce były zawodniczki „Dąbrovii". Od samego początku zawodniczki pokazały, że są mocne wygrywając kolejne pojedynki. W świetnym stylu doszły do półfinału trafiając podobnie jak zespół męski na drużynę rozstawioną z numerem jeden. Po zaciętej rywalizacji lepsze okazały się zawodniczki z Żywca i to one dotarły do finału i zdobyły złoto. Ale nasze zawodniczki nie wróciły z pustymi rękami. Już po raz kolejny zdobyły medal. Tym razem jest to medal brązowy oraz tytuł. Drużyna Dąbrovii w składzie: Agata Bulwa, Małgorzata Mickiewicz, Katarzyna Mickiewicz „Halowym Zespołowym II Wicemistrzem Polski Seniorów 2016"!  To już kolejny z rzędu medal na tej imprezie tej trójki zawodniczek.

Zawody te zapoczątkowały serie zawodów mistrzowskich w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zaraz po seniorach w kolejnym weekendzie startować będą młodzieżowcy i juniorzy, a w kolejnych tygodniach kadeci i młodzicy. Okres przygotowawczy oraz zawody kontrolne wskazują, że młodzi zawodnicy mogą sprawić niespodziankę, więc trzymajmy kciuki.

files/aktualnosci/2016/02_Luty/18_Medal_dabrowskich_luczniczek_na_Mistrzostwach_Polski/12705289_1084670691591150_3367901978181603261_n.jpg

Reprezentanci Polski: Lidia Milas i Grzegorz Warias mają już za sobą start w międzynarodowym turnieju kontrolnym w Prudniku. Zawody były rozgrywane w kategorii OPEN. W wysokiej stawce zawodników nasi juniorzy spisali się bardzo przyzwoicie; Grzesiek zajął VII, a Lidia XI miejsce. Nie próżnowali także młodzicy oraz dzieci.

W tym samym czasie pojechali do Krakowa. Szeroka, kilkunastoosobowa kadra łuczników „Dąbrovii" wypadła powyżej oczekiwań. Najlepiej zaprezentował się Kamil Szczebak, który wystrzelał wśród młodzików 342 punkty na 360 możliwych! Oczywiście zajmując pierwsze miejsce. W młodziczkach również na pierwszej lokacie zawody zakończyła Julia Pudełko. Natomiast w młodziczkach starszych, od zawodniczek „Dąbrovii" była lepsza tylko łuczniczka z Dobczyc. Agnieszka Baran była druga, Klaudia Guca trzecia, a Roksana Seternus czwarta. Wśród najmłodszych, w kategorii dzieci na podium stawali również Nikodem Głowacz (II miejsce) oraz Emilia Pudełko (III miejsce). Pozostali łucznicy i łuczniczki, wśród których byli debiutanci, również zaprezentowali się dobrze.

Zarząd Klubu serdecznie dziękuję za pomoc przy wyjazdach na zawody rodzicom oraz starszym zawodnikom. Gratulujemy sukcesów wszystkim zawodnikom i życzy kolejnych sukcesów. 

MLKS Dąbrovia/DK

Łuczniczy sezon halowy wchodzi w decydującą fazę. W miniony weekend odbyły się Mistrzostw Polski Seniorów. W tym roku gospodarzem imprezy był Zamość. „Dąbrovię" reprezentowała sześcioosobowa ekipa: Agata Bulwa, Małgorzata Mickiewicz, Katarzyna Mickiewicz, Bartosz Skowron (junior), Grzegorz Warias (junior) i Dawid Kot. Strzelania kwalifikacyjne pozwoliły przejść do fazy pucharowej piątce zawodników w konkurencji indywidualnej, a także drużynom damskiej i męskiej. Niestety indywidualnie wszyscy przegrali swoje starcia na etapie 1/16, zajmując miejsca w drugiej i trzeciej dziesiątce klasyfikacji. Najbardziej zacięty pojedynek stoczyła Małgorzata Mickiewicz, która przegrała w barażu. Zdecydowanie lepiej wyglądała rywalizacja w konkurencjach zespołowych. Drużyna męska z dwoma juniorami w składzie, strzelała na dobrym poziomie, gładko wygrywając do zera. Sytuacja skomplikowała się w starciu ćwierćfinałowym, gdy pech chciał, że dąbrowiacy trafili na rozstawioną z jedynką drużyną z Warszawy. Mimo świetnego strzelania „Dąbrovii" i wysokich wyników drużyna warszawskiego „Marymontu" okazała się lepsza, a jak się później okazało najlepszą drużyną tych zawodów zdobywając złoto. Zaraz po mężczyznach, wystartowały kobiety. Jak zawsze groźne i liczące się w stawce były zawodniczki „Dąbrovii". Od samego początku zawodniczki pokazały, że są mocne wygrywając kolejne pojedynki. W świetnym stylu doszły do półfinału trafiając podobnie jak zespół męski na drużynę rozstawioną z numerem jeden. Po zaciętej rywalizacji lepsze okazały się zawodniczki z Żywca i to one dotarły do finału i zdobyły złoto. Ale nasze zawodniczki nie wróciły z pustymi rękami. Już po raz kolejny zdobyły medal. Tym razem jest to medal brązowy oraz tytuł. Drużyna Dąbrovii w składzie: Agata Bulwa, Małgorzata Mickiewicz, Katarzyna Mickiewicz „Halowym Zespołowym II Wicemistrzem Polski Seniorów 2016"!  To już kolejny z rzędu medal na tej imprezie tej trójki zawodniczek. Zawody te zapoczątkowały serie zawodów mistrzowskich w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zaraz po seniorach w kolejnym weekendzie startować będą młodzieżowcy i juniorzy, a w kolejnych tygodniach kadeci i młodzicy. Okres przygotowawczy oraz zawody kontrolne wskazują, że młodzi zawodnicy mogą sprawić niespodziankę, więc trzymajmy kciuki. Reprezentanci Polski: Lidia Milas i Grzegorz Warias mają już za sobą start w międzynarodowym turnieju kontrolnym w Prudniku. Zawody były rozgrywane w kategorii OPEN. W wysokiej stawce zawodników nasi juniorzy spisali się bardzo przyzwoicie; Grzesiek zajął VII, a Lidia XI miejsce. Nie próżnowali także młodzicy oraz dzieci. W tym samym czasie pojechali do Krakowa. Szeroka, kilkunastoosobowa kadra łuczników „Dąbrovii" wypadła powyżej oczekiwań. Najlepiej zaprezentował się Kamil Szczebak, który wystrzelał wśród młodzików 342 punkty na 360 możliwych! Oczywiście zajmując pierwsze miejsce. W młodziczkach również na pierwszej lokacie zawody zakończyła Julia Pudełko. Natomiast w młodziczkach starszych, od zawodniczek „Dąbrovii" była lepsza tylko łuczniczka z Dobczyc. Agnieszka Baran była druga, Klaudia Guca trzecia, a Roksana Seternus czwarta. Wśród najmłodszych, w kategorii dzieci na podium stawali również Nikodem Głowacz (II miejsce) oraz Emilia Pudełko (III miejsce). Pozostali łucznicy i łuczniczki, wśród których byli debiutanci, również zaprezentowali się dobrze. Zarząd Klubu serdecznie dziękuję za pomoc przy wyjazdach na zawody rodzicom oraz starszym zawodnikom. Gratulujemy sukcesów wszystkim zawodnikom i życzy kolejnych sukcesów.  MLKS Dąbrovia/DK